Invertor i paster rryme 600W/12V per pompa te nx..

Shitet nga: www.blej24.com 06 Krr 17:22 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

253 EUR

Komuna: Ferizaj
Invertor i paster rryme 600W/12V
Adekuat edhe per pompa te nxemjes per mos me be zhurem pumpa dhe mos me prish.
Ky invertor special prodhon tension te paster sikur rryma qe del nga shteku dhe dedikohet per aparate te ndishme sikur LCD,LED TV, Resiver, Llaptop, DVR, dritat ekonomike dhe te tjera.Ky invertor dallon nga invertoret tjere sepse tensioni qe prodhon eshte me sinus te pastert, derisa invertoret tjere kan sinus te ati lloji qe mbas nje kohe demton aparatet e ndishme dhe shkakton defekte me riparime te shtrejta
Ketij invertori mund t'i lidhet mbushesi i 10Amperave me kodin: 5412810146345.
Kur te ndalet rryma me punu me invertor, kurse kur te vjen rryma prap bateriat me u mbushe me mbushesin.

Kodi i artikullit: 5412810141869

Me poshte gjeni pershkrimin per artikullin ne gjuhen angleze:
This pure sine wave inverter series converts 12 V DC battery power to real 230 V AC. It enables the use of 230 V appliances where only 12 V DC is available (like a car or boat). Suitable for 1x Schuko socket.

This pure sine wave output is same as you get from the wall socket at home or even better. The difference between pure sine wave and the more common modified sine wave inverters is that pure sine inverters are more universal due to his pure wave output. Some sensitive appliances cannot work with the common modified sine wave inverters and will give interferences or even won`t work. Pure sine inverters give also better sound and vision with audio and video devices.
• Input voltage range: 10.5 - 16.5V
• Input full load current: 80A
• Standby input current: <0.8A
• Output voltage (AC): 230V ±3%
• Output socket: 1x
• Socket type: SCHUKO
• Output waveform: Pure sinewave
• Output Frequency: 50 Hz ±3 Hz
• Continuous output power: 600W
• Peak output power: 1000W
• Efficiency: ≥85%
• Battery low shutdown: 10.0V DC
• Low voltage alarm: 10.5V DC
• Thermal protection: Yes
• Cooling: By fan
• Overload protection: Yes
• High DC input voltage protection: 16.5V DC
• AC output short circuit protection: Yes
• Battery polarity protection: Yes, by fuse
• Size (ØxH): 280x 236 x 83 mm
• Weight: 2460 Gr.

Some examples which we recommend these pure sine inverters:
high end audio & video units, laptops, gaming systems, cordless tool chargers, kitchen equipment, equipment with variable speed motors, measuring equipment, electric shavers, oxygen concentrators, fax machines, garage door openers, other sensitive electric devices.
___________________..
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim