MAKINAT 18.10.2015 - 28.10/15

Shitet nga: ALIM 13 Tet 19:03 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Prizren
Makina : Makina Ngarkuese dhe Makina të tërheqjës
URGJENT - shiten nga data 18.10.2015 deri me 28.10.2015 - gjindem në Kosovë
tel ks 0037745863331
tel zvicërr 0041796804788
E-mail morina.ali.ks@gmail.com
Adresa
Lagja - Arbana , në hyrje të ish rruga trenzit , nga Magjistralja - Prizren - Gjakovë , ana e djathtë , mbrapa pompes së benxinës Quni
SHITEN - të gjitha Makinat ngarkuese , Transportuese ,
te ardhura nga Zvicërra
Siq janë :
Eskavator ( Bager ) me guma tipi Atllas 13,500T
Eskavator ( bager ) me zingjir Hitashi 5T
Trax (hulg ) shyrës 9T
Kamion Mercedes 1719 4x4 multi ben me një kurit.
Kamioni Saurer D 290 ks me dy lidhëse CH dhe EUR
rimorkio 1 Axe 2.5T
Rimorkio 2 Axe 22T deri 32 T për makeneri të rëndë
Rimorkio 3 axe 35T deri 60T për makeneri të rëndë
Kompresor për Traktor 200Lt
Kompresor Diesel mobil
Korpë betoni për kran ose eskavator.
Cisternë Nafte 2000 litrave , mbyllja me dry .
Pumpa dhe kardoni i drejtusit , ( vullanit ), timonit :
Pastruse elektrike 3 fazorë për drrasat e shallovanjës , pas betonimit , të zhlyra me beton , 650 kg
nyemse elektrike
Pumpë për pezhgëve ( mast ) , lyrës , direkt vnohet mbi kofë
Dy Çekana për thyrje me ajër
Pllakë dridhëse 180 kg diesel
Pllakë dridhëse 4 kg me benxin
Valak me dy RRathë diesel 1500 kg
Valak Bomak 700 kg dieseli motorri defekt
Rritlla elektrike 3 fazorë për rrafshimin e plloqave ose oborrëve , me beton .
Rrafshusja me motor benxin e gjatë 3 m për tretoare ose oborre, e nevojshme me dy puntorë të udhëheqet.
Rryporë
Shtylla Metalike te forta, paf 200 copë, për ndërtim , te mesme
Çekan Hidraulik për Eskavator 13T e ma shumë
Dalta për Çekan laps , minus etj
Dalta Speciale për Eskavator , me anë të çekanit hidraulik 13 T për futjen e tybave në tokë , të butë , për nxjerrjen e ujit . ose për futjen e hekrave të rrafshtë dhe tyba të shumë llojëve .
Moto pumpë për ujë militer CH
Ngritëse të burive ( vozave ) të metalit 200 lt
Aparat për ngjyrosje me reservar
Ngjyrë të të llojta për karoseri dhe ndërtim e dru
3 aparate pë përzirëjen e ngjyrave
Autogen me benxin
Katër aparate solduse me Elektroda
Generator 400 W i ushtris Zvicërrane , vlen për mbushjen e baterive
ZjarrëFikës për shtëpi
Motorr për Skanija 110 Super
Shasi mbi shasi për Skanja 110 Super me kyper
Motorr i bllokuar për Mercedes 1719
Hidrofor për pije
Shpured për nxemje me dru i bardhë
Tabela për shpërndarjen e rrymes
Izilira
Letër grrithëse për hekur e dru
Me Seriozitet
Për te gjitha mund te bisedohet
Flm10/15Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim