Sapuni nga Fara e Zeze Anti-Akne

Shitet nga: INFO MJEKSIA 06 Maj 10:12 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

5 EUR   5 EUR

Komuna: Besianë
Sapuni nga Fara e Zeze Anti-Akne 5e 049-324-765

facebook INFO MJEKSIA

Sapuni nga Fara e Zeze Anti-Akne
Përshkrimi:..
Ky sapun special është i prodhuar nga fara Nigella Sativa e cila gjithashtu është e njohur si Fara e Zezë apo kimi i zi. Ka një aromë të lehtë gati neutrale.

Ky sapun është një amalgam që përmban Farën e Zezë, një bime vërtetë e jashtëzakonshme me shumë veti mjekuese pasi përmban më shumë se 100 përbërës me vlerë. Është një burim i shkqlyeshëm për acide yndyrore esenciale, proteina, karbohidrate dhe vitamina të tjera si dhe minerale, kështu që imagjonojeni se sa efekte të fuqishme mundë te ketë në lëkurën tuaj.
Këtu janë disa dobi të sapunit nga Fara e Zezë
- E përbërë nga përbërës organik dhe natyral që ndihmojnë në reduktimin ( lehtësimin) e akneve dhe në regjenerimin e lëkurës për tu dukur me e rinuar dhe më e freskët.
- E formuluar në mënyrë terapeutike për të larguar njollat nga lëkura dhe për të zbutur lëkurën e ndezur si pasoje e dëmtimeve të dhembshme.
- Ruan lëkurën dhe e pastron atë nga ndotjet duke lënë nga pas një pamje të lëmuar nga hidratimi dhe përbërësit. Ndihmon në kontrollimin e prodhimit të djersës nga gjëndrrat e djerësitjes
- Veqoritë e saj antiseptike dhe antibiotike e bëjnë atë të nevojshme si mjet për trajtimin e prerjeve të vogla. Trajton problemet e vogla të lëkurës dhe ndihmon në parandalimin e formimit të vragave.
_ Mundë të përdoret për trajtimin e gërvishjeve, dëmtimeve të imëta të lëkurës, dëmtimeve ''këmbët atletike'' nga ushtrimet, trajtimin e akneve dhe trajtimin e kafshimeve nga insektet. Gjithashtu e forcon lëkurën duke e përmirësuar dhe shpejtuar kohën e shërimit të dëmtimeve.
- Përmban acide yndyrore të rëndësishme të cilat parandalojnë shumë sëmundje kronike si aknet, ekzemën dhe deri edhe kancerin.
- Ka efekte anti-oksidative, anti-biotike, anti-mykotike.
Mënyra e përdorimit:
Në mëngjes dhe në mbrëmjë merrë sapunin dhe pastron fytyrën me ujë të vakët për disa minuta.

Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim