Aroni e shartuar ,,,, Vetem edhe 2 fidane

Shitet nga: Besi 15 Qer 09:17 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

10 EUR

Komuna: Burim
Pajisje : Lule dhe bimë
Për dallim nga aronia e zakonshme që rritet si kaçubë,Aronia e shartuar në formën e pemës me një trup të vetëm. Ka rendiment shumë më të madh pa ndikuar në cilësinë dhe shijen e frutave.

Pema nenëshartesë e vjeter është tri vjet, mbishartesa dy vite, Kësshtu qe fidani eshtë pesë vite i vjeter. Fidanet kanë jashtëzakonisht sistem të mirë rrënjësor, kështu që pranimi dhe zvillimi i pemës eshtë shumë i suksesëshem dhe i shpejt.. Eshtë edhe si pemë dekorative shumë e bukur për kopësht.

Fidanet kanë lartësi prej 1,6 deri në 1.9 m.

Për më shumëinfo na gjeni ne Faqe FB.:
https://www.facebook.com/pages/Flora-Bim%C3%AB-mjek%C3%ABsorePem%C3%AB-dhe-Perime/585084091586425
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim