Biznes i gatshëm - Pemishte me Mjedra

Shitet nga: Qendrim 14 Sht 23:16 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Ferizaj
Shes apo jap me qera biznesin e gatshëm - Arë e mbjellur me Mjedra gjithësejt 48 Ari. Ara është e rrethuar e tëra me rrjetë metalike (mrezhë, apo tel rrethues) e perforcuar ne shtylla te metalike me baze betoni. Përafërsisht jane te mjellura rreth 4000 rrënjë Mjedër të tipit Polka, Vera e parë. E gjithe plantazha eshte e furnizuar me sistemin e ujitjes Pike-Pike.

Ne nje perkushtim dhe angazhim te vogel ju mundeni te gjeneroni te ardhura marramendese nga biznesi me Mjeder, ngase kete sezon nje kilogram Mjeder, ne tregun me shumice ka kushtuar dikun rreth 1,80 EURO. Nga nje Hektar Mjeder Polanka apo Polka dhe me nje perkushtim te duhur JU mund te gjeneroni deri ne 20,000 Euro ne sezonë. Shitja e Mjedres eshte e sigurt neper pikat grumbulluese te shumta. e cila destinacion kryesor e ka tregun Gjermani.

Pemtaria shitet ose jepet me qera per arsye se une gjendem ne Perendim, dhe per momentin nuk e kam si qellim primar biznesin ne fjale.

Plantacioni gjendet ne nje Fshat ne periferi te Ferizajt dhe mund te vizitohet me termin sipas marreveshjes.

Cmimi me marreveshje!
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim