TROJE NE FERIZAJ (Lagje private Rr. Nora Kelmendi)

Shitet nga: Pronari 09 Qer 11:42 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Adresa: Rruga Nora Kelmendi
Për vendbanimin: Ujë, Energji elektrike, Tokë
Komuna: Ferizaj
Shiten rreth 17 Troje banimi ne Ferizaj (Rruga Nora Kelmendi). Trojet gjinden afer Viva Freshit,150m nga Magjistralja Prishtine-Shkup.
Secili Truall veq e veq eshte i kyqur ne: Rrjetin e ujrave te zeza, Rrjetin e ujit te pishem si dhe shume afer per kyqjen ne Rrjetin e rrymes elektrike.
Trojet Posedojne Rrugen private, qe te mundesojne kyqjen ne dy rruget paralele njera eshte Rruga Nora Kelmendi(Rruge e posa asfaltuar) e cila kyqet ne Magjistrale.
Rruga private rreth 370m (rruge e gjere dhe e lajmeruar ne Kataster e ngjeshur dhe e shtruar me zhavor nga nje Firme profesionale e Ferizajt) eshte ne perfundim e siper.
Pronat gjindet ne nje siperfaqe te rrafshet, dhe kane nje pozicion me pamje shume te mire dhe pa ndertime te larta.
Kjo Lagje eshte kryesisht e parapare per ndertime te uleta
Parcelizimi i Pronave eshte i kryer (dimesionet mesatere te Pronave jane prej 4-5 ari)
Pronat jane ne emer te shitesit (nuk keni nevoje per pritjen apo marrjen e lejes nga ndonje person i trete per perkthimin e prones ne emrin tuaj)
Marrja e lejes per nderrtim te Objekteve qe i pershtaten rregullave katastrale te Ferizajt mund te nxirret pa probleme.
Perzgjedhja e Trojeve momentallisht eshte e mundur.


Nese keni nevoje per informata shtese apo per shikimin e pronave, ju lutem na kontaktoni nepermjet e-mail apo na kontaktoni ne 045 441 942.
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim