TROJE PËR VILLA NË LAGJEN UKSMAJLVE NE.JEZERC-FR*

Shitet nga: Personi kontaktues : Toni 01 Gsh 09:39 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

750 EUR

Komuna: Ferizaj
Posedoje troje me rreth 1.65 hektar për shitje urgjente ne fshatin JEZERCE ne lagjen e uksmajl-ve
Toka eshte e përshtatëshme për nevojat per biznese dhe private sipër ndertimine e villave ,vikendicave për pushime verore dhe dimerore, mjellve bujqesore dmth. është e përshtatshëme për troje dhe veprimtari tjera* posedone insfrakturen 3 rrugoe alternative, rrymen dhe uje burone ne parcell. Parcellat janë rrthë 300 metra prej asfaltit të rij dhe të vjetër dhe ka drunjë te ndryshëm për hije, afër banimeve të villave tanishme në lagje dhe kufizohet me parcellat shtetërore si që shihet në hartë *
*Toka shitet me ari dhe hektar dhe mund të ndahet edhe me ari në minimum 20-30 ose me hektar dhe ka të gjitha dokumentacionine e saj ne regulle dhe është prone e te njejtite pronare rreth 100 vite *
Qmimi me ari 750 deri 850 euro varësisht nga madhsia dhe pozita e parcellës që bleni, ndersa me hektar top 650 euro*.
NDËRRIMI I MUNDSHËM
Hyje me ndrrim edhe me ndonje banes ose lokal me hapsir sipas marrveshjes..Lokali ose banesa duhet te jete mbrenda ne qytet dhe e gateshme per banime ose veprimtari dhe mundesishte te jete ne qytetet si Prishtinë ose në Ferizaj,Pejë Gjilan Qmimi me ndrrim vetëm me banes është nga 650 deri 750 euro..
Ndrrim i mundshem edhe me kamion 2 ose 3 aks me krane me peshe ngarkuese 3 deri 6 tona,,, 2.Kamionet me korpe ngritese. Kamionet mundë te jenë i ri apo i përdorur dhe duhet te jete ne gjendje te mirë pune-teknike dhe me regjistrim te vleshem mundësisht; 5 - 6 muaj dhe mundesishte të jetë i vitit prodhimit 2000 dhe te jenë të prodhuesve IVEKO,, MAN ose MERCEDES....
Për parcellat çë shiten me ari ju si bleres pagueni te gjitha shpenzimet per matjen dhe perkthimin e sajë në emrin tuaj...
Vërejtëje:
Për parcellat të cilat shiten me hektar ju si blersi paguani 65% ndersa ne si shitës deri 35% te totalit te shpenzimeve vetëm per perkthimin e saj ne emrin tuaj..Toka munde te shikoni qdo dite prej te henes deri te shtunen nga ora 08.00 deri 19.00 duke kontaktuar ne telefon për te lër takime * Personat çë kerkojnë të shokojnë live parcelat me prezencen time më shumë se 1 herë, apo nxjerrjen e dokumente katastrale , në rastet e dështimit të tyre për blerje, paguajnë të ghitha shpenzimet..
Te gjitha % vlejne edhe per ndrrime te mundshme***Te gjithe ju qe ofrojne blerës serioz për shitje për krejt total parcellat jape shperblimë 6,50 ari falas...
Te paret zgjezhin me te mirën!*
KERKOJMË BLERËSA SERIOZË*
Ju mirëpresimë..!
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim