Ve te Fellenzave - Sherim NATYRAL nder Shekuj

Shitet nga: kastriot 31 Dhj 21:00 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

5 EUR

Komuna: Gjilan
Terapia me ve te fellenzave japoneze:
Lloji i semundjeve:
- Tensioni i larte (shtypja e gjakut) 120
- I thati ne bark (lukth) 120
- Arterioskleroza 240
- Dijabeti 240
- Asma bronhiale 240
- Tuberkuloza 240
- Anemia (pa gjaksia) 240
- Migrena 240
- Infarkti 240
- Ndryshimet nervore 240
- Zbukurimi i tenit (fytyres, lekures) 240
- Regjenerimi i organizmit 240
- Forcimi i memories 240
- Gastritisi (thartina ne stomak) 240
- Rastet e renda te asmes 240
- Tumori ne tru 1080
- Ngarkesa fizike (sportistet dhe punetoret fizik) 1080
Terapia (tretmani) me ve japoneze kerkon perdorim te vecant.
Ne dallim te llojit semundjes, pacienti duhet ne periudha te caktuara kohore te konsumoj (pi) prej 120 deri 180 ve. Ne rastet me te shpeshta terapia zgjat 49 dite. Te rriturit marrin 3 ve ne tri ditet e para pas tri dite duhet ti marre nga 5 cope ve deri ne fund te terapis. Femijet varesisht prej moshes i ipen me pak ve:
- Femijet deri 3 vjet – 2 ve ne dite
- Femijet prej 3 – 5 vjet – 3 ve ne dite
- Femijet prej 5 – 10 vjet - 4 ve ne dite
- Dhe femijeve mbi 10 vjet iu ipet doza si per te rritur.
Vet konsumohen (perdoren) te freskta, doza ditore merret 1 here edhe ate ne mengjes ne stomak te zbrazet 30min. Para bukes (ushqimit) . Per mi pi ma let mund te shtojm edhe pak jogurt, leng te pemeve (te molles, vishnjes, mjalt) por natyrisht jo diabetiket. Ne fakt mund te mirren ashtu si i konvenon pacientit...
Poashtu kemi edhe Zogj me Porosi.
Qifti i Fazanve i FAZANAVE kushton 100€
Kemi edhe veze te Fazanave te eger


Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim