Paullownia hibrid X tomentosa

Shpallja e kompanisë. Shitet nga: Paulownia SARA Preshevë 30 Mar 21:57 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

1 EUR

Komuna: Gjilan
Pajisje : Lule dhe bimë
Druri i të ardhmes, Druri mbretëror apo edhe Mbretëresha e përfitimit. Janë këto disa nga epitetet që mban druri Paulownia, që pas shtatë vitesh kultivimit rritet prej 25 m deri ne 30 m. Vetëm pas tre vitesh nga tre pemë të saj fitohen 1 metër dru, me atë që ky dru mundëson që shtatë herë të shfrytëzohet radhazi. kurse per Bletat nje kullose e begateshme me nektare plot.

cmimet jan shum te volitshem

.nr. mob. +381(0)63 855 6217, +381(0)63 855 5931,
viber +381637337623

Pershendetje nga Paulownia SARA Preshev, te gjith te interesuarit per fidane te reja mund te bejn porosin qe tani, cmimet dote jen me te volitshem, ne qoft se behet porosia mbi 1000 fidan, 3 mujorshe, gjatasia 15-20 cm, cmimi per vetem 1.5 euro, ndersa sasia me e vogel cmimi 3 euro. Paulownia SARA Preshev

Poashtu kemi edhe fidane 1 vjecare cmimi esht i volitshem gjatesia prej 1.5m deri 2 cmimi mbi 500 fidane 5 euro, gjatesia prej 1 m deri 1,5m cmimi 3.5 euro mbi 500 fidane ndersa me paki cmimi 7 euro, ne qoft se sasia emadhe cmimi sipas marveshjes. .

nr. mob. +381(0)63 855 6217, +381(0)63 855 5931,
viber +381637337623
nuk dote zhgenjeheni me ne jemi te sakt te sigurt, te vetmit ne rajon me
paulownia X tomentosa HIBRID , me prejardhje nga Turqia.

Paulownia X tomentosa hibrid . Pra, ky hibrid karakterizohet nga pema e duhur, rezistencë të lartë ndaj të ftohtë (-25), rezistencë të lartë ndaj thatësirës, dhe kur bëhet fjalë për normën e rritjes deri në 30% më të shpejtë se sa PAulownia Tomentosa.

Pra ju kisha preferua qe paulownia X tomentosa HIBRID esht me e qendrueshme ndaj te ftohtit dhe me shpjet rritet per 30% se normal Paulownia tomentosa, sa i perket rritjes ne jemi deshmitar qe paulownia X tomentosa HIBRID rritet me shpejt dhe esht me qendrueshme se paulownia tomentosa.

Faleminderit per mirkuptimin.

Porosia sa ma heret aq me mir por mund te behet deri me 15. 03.2015 per arsie qe me 1 maj duhen te mbjillen ne tok.

nr. mob. +381(0)63 855 6217, +381(0)63 855 5931
,viber +381637337623
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim