Shtepia ne qender te Ulqinit AKS Agency

Shitet nga: AKS Agency 23 Jan 11:47 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

239 000 EUR   279 000 EUR

Numri i dhomave: > 10
Adresa: Ulqin
Sipërfaqe: 450 m2
Numri i kateve: 3 kat
Për vendbanimin: Garazh, Sobë / Kaminë, Ndërtesë e re, Shtëpi e veçuar, Rinovuar, E mobiluar
Ngrohje: Tjetër
Komuna: Gjilan
Zbritje deri me 31.Dhjetor 2017
Shtepia eshte e renovuar gjate veres 2017 ne fasaden e jashtm
Shitet shtepia ne qender te Ulqinit, me siperfaqe prej 450 m2, me objektin ndihmes ne rrugen "Vida Matanovic" nr 30. Me kopesht mediteran me siperfaqe prej 612m2, shume terasa dhe me pamje ne panorame nga deti-plazha dhe tere qytetin nga te gjitha terasat dhe dhomat.

Shtepia kryesore eshte me 3 etazha dhe ka me teper se 360m2, me 20 dhoma, 5 kuzhina dhe 8 banjo, e kthyer me te gjitha terasat dhe dhomat kah deti.

Ne etazhen e pare shtepia ka 7 dhoma dhe 2 banjo.
Ne etazhen e dyte ka 6 dhoma dhe 2 banjo.
Ne etazhen e trete, ka 4 apartmana te kompletuar me kuzhina dhe banjo.

Pran shtepise eshte objekti ndihmes me 2 etazha me gjithsej 90 m2, 4 dhoma me 4 lavamana dhe 2 banjo te vecanta dhe 2 hapsira. Ne njeren nga to ndodhet nje depozite e madhe me uje dhe hidrofor i cili eshte i lidhir ne rrjetin e ujesjellesit te shtepise, ashtu qe gjithmone ka uje sikur ne hotele edhe kur ka restrukcione te ujit nga rrjeti, cka do te thot se shtepia eshte e lidhir ne rrjetin urban te ujesjelles-kanalizimit dhe ka rrjetin e telefonit fiks.

Shtepia ndodhet ne trollin me sipefaqe prej 612 m2, me 5 trupa te medhnje te ullinjeve, bademit, ficave, mandarinave, hardhise se rrushit te kuq dhe luleve. Para shtepise ndodhet nje terase e madhe rreth 50m2, me mbulese te hardhise se rrushit te mbeshtetur ne konstukcion metalik, furra e druve e murosur per pjekurina, tushi, dhe kuzhine shtese verore. Rruga e asfaltuar te shpie deri te hyrja kryesore e shtepise ne qarkore, ndersa shkallet, deri te hyrja e vogel, nga qendra e qytetit te vjeter, ku jene te gjitha dyqanet, restoranet, bankat etj.

Edhe pse shtepia eshte ne qender, ajo eshte ne zonen e qete, e atakuar nga rrezet e djellit gjate tere dites, me ajer jashtezakonisht te shendetshem dhe me rrymim ku nuk ka mushkonja.
Bukurite natyrore dhe klima e nxehte e Ulqinit jane te njohura me me shume dite me djell ne tere vitin, me det te ngrohet, ndryshe nga pjest e tjera te detit Adriatik, me plazhe te ndryshme jashtezakonisht te bukura, unikate te detit Adriatik.

Ulqini ka tregun e gjelbert shume te lire dhe ofron ushqim te begat me permbajtje per jete te perhershme, pushim veror dhe kenaqesi per dhenjen e dhomave dhe apartamenteve me qera per te cilen eshte edhe kjo shtepi, ashtu sikurse ofron edhe cdo qytet i madh pran detit, qe i ka te gjitha.
Nuk eshte qudi qe ne Ulqin njerezit jetojne mire dhe jetojne gjat.
Zbritje nga 269000 ne 242000
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim