VAJ AMLA. PËR FLOKË TË GJATA DHE TË BUKURA

Shitet nga: Info Mjeksia 20 Dhj 15:24 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Lipjan
facebook/infomjeksia
VAJ AMLA. PËR FLOKË TË GJATA DHE TË BUKURA
================================
Jemi në podujevë vetëm përmes interneti punojmë
me porosi të gjitha porosit mund ti bëni ne
+386 (0) 49-324-765 ose +377 (0) 45-536-404
Produktet ju vin në shtëpi në gjithë teritorin e Kosovës
Shesim me shumicë dhe pakicë
====================================
Dabur Amla Hair Oil ka përzierje te veçantë te vajra natyrore me të mirat e vitaminës E, Amla Hair Oil ushqen floket. Ajo gjithashtu ndihmon për të mbrojtur flokët nga rrezet e dëmshme UV, ndihmon per të parandaluar flokët e shurdhër dhe të brishte.

Amla, esht frut Indian dhe vaji i saje esht shum i njohur ne fushen e kozmetikes. Perdoret per mirembajtjen e flokeve dhe disa probleme te tyre si p,sh.

1.Parandalon renien.
2.Nxit rritjen e shpejte te flokeve.
3.Trash floket dhe u jep volum.
4.Shum e mir per flok te demtuar.
5.Lufton zbokthin.
6.Zbut floket dhe i ben si mendafsh.
7.Hidraton, ushqen dhe forcon rrenjet etj...

Disa mënyra shkencore të përdorimit:

Mund të aplikohet vaji amla para dushit mbi flokë të thata duke bëre një masazh me majat e gishtave dhe më pas e lajmë kokën me shampo është mirë të përdoret një shampo me bazë bimore.

Mund të aplikohët vaji amla mbas dushit mbasi ti keni tharë flokët me peshqir jo me tharese, masazhojme skalpin dhe komplet flokët dhe më pas e mbeshtjellim kokën me peshqir dhe e lëmë në atë gjendje deri në mëngjes dhe pa qen e nevojshme të shpërlahet koka më pas.

Një mënyre tjeter që mund të përdoret vaji amla dhe që konsiderohët mënyra më e mirë është përdorimi gjatë dushit mbasi të kemi aplikuar shampon dhe mbasi ta kemi shplare kokën mbi flokë të lagur aplikojme vajin amla e masazhojme për pak dhe më pas vetëm bëjme një shplarje me uje të ngrohtë dhe kjo është mënyra më e këshillueshme.
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim