Lisa qe rriten per 4vite (fara) 50 cop

Shitet nga: Korab 15 Shk 10:56 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

5 EUR

Komuna: Pejë
Prodhimet : Të tjera
Lisa qe rriten me shpejtësi te madhe brenda vitit arrjnë gjatësi 2m, rritet në te gjitha fushat kodrinore, malore apo rrafshore, vetëm qe duhet të ujitet shifet edhe kur ka nevoj rrudhet gjethi.
Perndryshe quhet edhe paulownia Elongata dhe ka prejardhje nga Kina dhe quhet si pemë mbretërore dhe është mjaft dekorative pas tri vitesh qet lulen qe ësht e shfrytezueshme per bletë si dhe mjalti i kesaj lule perdoret ilaq per shumë semundje. Shum e lehtë per kultivim.
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim