Alarm Gjerman pa kablla, therret ne 10 numra ne ..

Shitet nga: www.blej24.com 10 Maj 10:53 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

122 EUR

Komuna: Pejë
Shërbimet : Video mbikqyrës dhe alarm
Me disa fjale te shkurta:

Alarm nga firma gjermane Olympia me 24 muaj garancion
Montim i lehte sepse pa kablla
Therret ne rast alarmi ne 10 numra telefoni fiks ose numra mobil (vala/ipko) dhe telefona nderkombtare.
Posedon susten (pullen) PANIK ne rast emergjence dhe aktivizon alarmin.
Mund te pergjon bisedat ne objekt permes telefonit dhe mund te therret ne telefon pa u aktivizu sirena.
Me susten SOS mund te realizohet komunikimi ne mes personit ne shtepi (p.sh. i semut) dhe pranusit te thirrjes
Aktivizimi dhe deaktivizimi i alarmit nga se largu permes telefonit.
Meny ne 7 gjuhe nderkombtare.

Kodi i artikullit : o5903-1

Per ata qe deshirojne informacione ne detaje:
Ky sistem I alarmit eshte testuar dhe shperblyer me qertifikat nga organiza gjermane per testime me noten shume i mire “Sehr gut”, me i miri ne kategori. Komplet sistemi eshte pa kablla (wireless) dhe montohet shume lehte. Ideal alarm per banes, zyre, shtepi vikendi (vikendica) dhe per hapsira tjera. Display eshte i madhe dhe i qarte. Posedon 2 senzor dere ose dritare pa kablla, 1 siren te integrum ne baze. Poashtu ne rast nevoje mund te integrohet edhe sensor te te levizjes (gjithsejt deri ne 32 cop), deri ne 5 sirena te jashtme, teledirigjus. Opsional jane poashtu sensor uji ne rast vershimi, sensor tymi/zjarri dhe teledirigjus. Posedon teledirigjus me panik funksion.Kete alarm e bene praktik mundesia vendosjes se karteles mobile VALA / IPKO dhe tjera. Mund te programohen 10 numra telefoni qe ne rast se aktivizohet alarmi i therret keta numra te programuar dhe nese ndonjeni eshte i nxan, athere e therret numrin tjeter si dhe teksti i iqizuar (deri ne 4 minuta) lajmron qe eshte aktivizu alarmi.Sistemi ka funksionin e rikujtimit (timer qe programohet) qe ju lajmron qe te kontrolloni skadimin e afatit te karteles mobile. Nese qasja ne rrjet eshte e dobet, ka mundesi montimi te nje antene shtes qe ti rrite valet e telefonis mobile. Alarmi mund te aktivizohet edhe nese nuk ka kartel mobile te vendosun ose nese i ka kalu afati, por nuk therret ne telefon.Sistemi i alarmit ka edhe nje nje funksion te rendesishem dhe mund te perdoret edhe per persona qe kan nevoje ndihme shendetsore ne shtepi te cilet permes sustes SOS ne shifrator mund te realizojn komunikimin (biseden) me personin qe i eshte regjistru numri i tij i telefonit si numer primar!Baza ka siren te integruar. Per sejcilin sensor ka mundesi te inqizohet teksti deri ne 10 sekonda qe te la..
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim