Vaj i fares se zeze per vetem 5 €

Shitet nga: Almin 11 Qer 12:33 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

5 EUR   5 EUR

Komuna: Pejë
Vaj i fares se zeze) per vetem 5 € -

O-- Pika e shitjes: te furra Rekord ne Peje, (ne tezge, tavolin). Gjithashtu kemi produkte tjera nga fara e zeze si: farat e zeza, shampon nga farat te zeza, sapun nga farat te zeza, pomad nga farat te zeza.... Na vizitoni!!!

Produkte natyrale nga Hemani Products

Allahu xh.sh. thote ne Kur’an:
“…dhe asaj i eshte dhene çdo send…” (En Neml, 23)
I Derguari i Allahut (s.a.u.s.) ka thene: Perdoreni rregullisht kete fare te zeze, sepse ajo permban ne vete ilaç per te gjitha semundjet, perveç vdekjes.
Kjo eshte nje bime e zakonshme, me ngjyre te zeze, kercelli I se ciles rritet 40 deri 60 cm. Kjo bime ka gjethe te ndara dhe lule te kaltra, nga te cilat dalin far ate zeza, te vogla, kenddrejta.
Kjo bime eshte njohur qe ne kohen e egjiptianeve te lashte, grekeve dhe romakeve.
Lengu i zier i fares se zeze ndihmon ne sherimin e çrregullime abdominale te menstruacioneve, mbyt parazitet ne zorre, sherben kunder paralizes, etheve rekurente, apopleksise, hemorroideve, kunder acarimeve akute, kunder renies se flokeve, si dhe kunder halucinacioneve.
Kremi i fares se zeze pengon zbardhjen e flokeve, parandalon plogeshtine dhe marrjen e mendeve.
Pirja e lengut te fares se zeze te perzier me mjalte, ndihmon ne tretjen e gureve ne fshikezn e temthit dhe ne veshke.
Per te njohur me gjeresisht dobite e fares se zeze duhet te shfrytezohet nje literature të gjere por ne do ti cekum disa marrë nga: 'Reshma Burahee-Soogun'
* Dhimbje shpine dhe reumatizma: Ngrohni pak vaj te fares se zeze dhe aplikoje mbi te gjithe zonen. Fërkoni kockat jo lëkurën dhe pini gjysme luge per 30 dite resht.
* Kollë dhe astma bronkiale: (1) Apliko vajin e fares se zeze në gjoks dhe mbrapa.
(2) MiX vaj te fares se zeze në ujë të vluar dhe thithja avujt dy herë në ditë.
(3) Merrni ½ luge çaji me vaj te fares se zeze përdite në mëngjes.
* Diabeti: Merrni 1/2 luge caj te vjit te fares se zeze dy herë në ditë në mëngjes me ujë të nxehtë.
* Kanceri: (Kanceri i zorrëve, kanceri i gjakut, kanceri i fytit, etj): Merrni një gotë lëng rrushi, Shto ½ lugë çaji vaj te fares se zeze dhe pije në mëngjes para buke e pas drekës. Merrni 1 kg elb dhe 2 kg miell gruri, mix së bashku dhe beheni bukë dhe jepjani pacientit për 40 ditë.shmangeni pataten.
* Zbokth: Mix 10 ml vaj te fares se zeze, 30 ml vaj ulliri, 30 gr pluhur mehindi.Ngrohje për një kohë dhe pasi pasta te bëhet e ftohtë, aplikoje dhe pas nje ore shpelaje me shampo.
* Veshtiresi ne ..
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim