Farë Bizeleje Farë Grashaku e bardh pranveror

Shitet nga: Alberti 20 Shk 14:29 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Pejë
Është farë e re e pranverës e cilesis se lartë me shum proteina,ben per ushqim te kafshëve,ku mund te kositet si sillazh si dhe te korret per kokerr e cila mund te bluhet dhe te perzihet 10 -20% me: grur,miser,elb etj..
Mbjellja behet në Praner 200-250 kg per Ha
Kjo far e perballon temperaturen gjer ne -5 si dhe eshte fare 3 mujore
Korrja behet ne Korrik, ku per ha 3000 gjer 6000 kg
çmimi 1 e / kg
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim