Farë Bizeleje Farë Grashaku i bardh pranveror

Shitet nga: albert 21 Shk 12:08 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Pejë
Farë grashaku pranveror me shum proteina
Karakteristikat: Bjellja ne pranver ku tempratua gjer ne -5 e perballon
-Mund te kositet si sillazh
-Mundet me u korr per kokerr
10-20 % mund te perzihet me grur,miser ,elb etj..
200-250 kg per Ha
Korrja behet ne korrik
Ne kushte normale 3000 gjer 6000 kg per Ha
Vlen te ceket se kjo lloj fare thith shum azot nga ajri dhe e fut ne tok gjer ne 300 kg/ha
çmimi 1 e per Kg
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim