Lokal afariste dhe shtepi ne Taukbashqe

Shitet nga: Doni 31 Gsh 15:07 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

490 000 EUR

Adresa: Taukbashqe Prishtine
Sipërfaqe: 1350 m2
Komuna: Prishtinë
Hapësirat : Industri dhe Puntori
PËRSHKRIMI I PRONËS -

TRUALLI me sipërfaqe prej 10ari gjendet prane parkut të Taukbashqes (vetem 5min larg në këmbë). Vetëm trualli në pozicionin kun jemi ne kushton jo më pak se 25000€ për një ari.
Qasja është e lehtë nga udhëkryqi i rrugës për në Gërmi dhe rrugës Xhavit Ahmeti (ish Bledi) por me planin rregullues rruga del edhe te shkolla “Gjin Gazuli” (ish normalja dhe AUK i tashëm).

LOKALI afarist është i ndërtuar në 5ari ndërsa shtëpia në 5ari tjerë. Pra, HAPSIRA AFARISTE i ka 1000m2 në dy etazhe (500m2 në përdhesë dhe 500m2 në kat).
Lokali është i gatshëm për ta përdorur për aktivitet tregtar sepse ka depo të madhe, zyra të gatshme për përdorim, infrastruktura tjetër e gatshme si rruga, parkingu, uji, kanalizimi, interneti.
Mund të përdoret për përfaqësim biznesi, për përfaqësim diplomatik, për klinikë, për shkollë, për kopsht fëmijësh, …
Është ideale për grafikë (shtypshkronjë), për ambalazhim, për ndonjë prodhim tjetër të lehtë etj.

SHTËPIA i ka mbi 350m2 në dy kate me bodrum dhe nënkulm. Përdhesa dhe kati i kanë nga 130m2 (260m2), bodrumi 60m2 dhe nënkulmi 50m2.
Është e ndërtuar me materialet më të mira të kohës (viti 2005). Me pllaka masive, me tullë të plotë të kuqe (jo me blloka të vrimosur), ka izolim fortë të mirë të kulmit dhe mureve të jashtme, shkallët me mermer natyral, parket bungu. E mobiluar në tërësi.

Çmimi është pak i negocijueshëm
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim