Vez fllanze zogj dhe vez per inkubim

Shitet nga: muhamet 30 Mar 19:08 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Prishtinë
shesim vez te fllanzave shum kfalitative taze per qdo dit te yshyra me mill kallamoqi spinaq bari krejt natyral siq shifni ne foto 33 cop vez 5 ero kemi edhe zogj poashtu edhe fllanza 5 ero copa jan 3 mujshe te shendosha dhe te bukura te gjitha ngjyrat bojn vez perdit vetum duhet te yshehen me rregull. dhe mujna me jau pru dej n prishtine. Terapia me vezë të fllanzave japoneze. Përdorimi i vezëve ( terapia ) sipas moshës: • Vezët duhet të pihen të freskëta në mëngjes përnjëhere në stomak te zbrazët gjysmë ore para ushqimit që të kanë më shumë vlera ushqyese dhe shëruse, kurse mund të përdorën edhe te fërguera dhe te ziera. • Që konsumini i vezëve të jetë më i lehtë ekziston mundësia që të përzihën sipas dëshirës me mjaltë, lëngje të ndryshme, qumësht etj. • Për të rritur vezët duhët të pihën të freskëta. Tri ditët e para duhet të pihen nga 3 vezë në ditë, dhe pastaj numri i vezëve rritet në 5. • Fëmijët deri në moshën tri vjeçare - 2 vezë në ditë. • Fëmijët nga mosha tri deri në pesë vjeçare - 3 vezë në ditë. • Fëmijët nga mosha pesë deri në moshën dhjetë vjeçare - 4 vezë në ditë. • Fëmijët mbi moshën dhjetë vjeçare i përmbahën terapisë për të rritur. • Llojet e sëmundjeve dhe sasia rekomanduese e vezëve për shërim: • Shtypja e lartë e gjakut 120. • I thati 120. • Arterioskleroza 240. • Diabeti 240. • Sëmundjet asmatike 240. • Tuberkuloza 240. • Anemia 240. • Migrena 240. • Infarkti 240. • Ngarkesa nervore 240. • Kolesteroli i lartë 240. • Çrregullimiet në idhëse 240. • Rigjenerimi i lëkurës 240. • Forcimi dhe rregullimi i memorjes 240. • Gastriti 240. • Forcimi i imunitetit 240. • Faza serioze e astmës + mish fëllënze 1080. • Tumori ne tru + mish fëllënze 1080. • Në shumicën e rasteve terapija zgjatë 49 ditë. Veza si ushqim është shumë e pasur me përmbajtje elementare te domosdoshme për trupin e njeriut dhe prandaj duhet të konsumohet së paku një vezë në ditë. Vezët e thëllënzave japoneze përmbajnë nje gamë te gjerë te vitamineve si: Vitamina: A, A1, D, C, E, B1, B2, B6, B12. Poashtu edhe nje mori mineralesh si: Kalcium, Fosfor, Hekur, Amino acide, etj. Është me rëndësi vitale që vezët e përdorura të janë të freskëta dhe duhet te jenë te ruajtura ne temperaturë 1 deri 6 C dhe mos të jane më të vjetra se 60 ditë
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim