KTHIMIN E KONTRIBUTEVE PENSIONALE DHE PENSION E..

Shitet nga: XXXXXXXXXXX 04 Shk 13:56 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Prishtinë
Shërbimet : Të tjera
ZVICËR
JU OFROJMË RIKTHIMIN E KONTRIBUTEVE NGA SIGURIMI SHOQËROR NË ZVICER
Keni një viti të plotë kontribute të derdhura në sigurimin shoqëror , pamvaresisht moshes
Largoheni përfundimisht nga Zvicra
Nuk merrni asnjë pension zviceran AHV/IV–AVS/AI.
Fëmijët deri në moshën 18 vjeç, nëse janë në shkollë deri në moshën 25 vjeç.
Në rast te vdejkjes , bashkëshorti (-tja) ose fëmijët tuaj mund të kërkojnë rikthimin e
kontributeve tuaja,
AUSTRI
Pension pleqërie
Pension invaliditeti
Pension per te vejë.

GJERMANI
PENSION PLEQERIE
PENSION INVALIDITETI
PENSION PER TE VE
KTHIMIN E KONTRIBUTEVE
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim