REALIZIMIN E PENSIONIT DHE KTHIMIN E KONTRIBUTEVE

Shitet nga: ilir MUNISHI 23 Nën 18:47 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Prishtinë
Shërbimet : Të tjera
ZYRA PËR RREGULLIMIN E PENSIONEVE-KONTRIBUTEVE
Mob: 044/305-866
Email: lumturie_33@hotmail.com
ZVICËR
JU OFROJMË RIKTHIMIN E KONTRIBUTEVE NGA SIGURIMI SHOQËROR NË ZVICER
• Keni një viti të plotë kontribute të derdhura në sigurimin shoqëror , pavarësisht moshës
• Largoheni përfundimisht nga Zvicra
• Nuk merrni asnjë pension zviceran AHV/IV–AVS/AI.
• Fëmijët deri në moshën 18 vjeç, nëse janë në shkollë deri në moshën 25 vjeç.
• Në rast te vdekjes, bashkëshorti (-tja) ose fëmijët tuaj mund të kërkojnë rikthimin e kon
tributeve tuaja.
AUSTRI
• Pension pleqërie
• Pension invaliditeti
• Pension për te vejë.

GJERMANI
• Pension pleqërie
• Pension invaliditeti
• Pension për te vejë
• Kthimin e kontributeve (65 vjet mosha )
Të gjithë personat që janë duke plotësuar moshën e daljes në pension , përmes nesh mund të bëjnë kërkesën paraprake .
Adresa: QT Lesna Lok. Nr: 75 (Udhëkryqi te Fakultetet, mbrapa NLB-Bank), Prishtinë - Kosovë
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim