"Mjaltë & Kanellë & Farëzezë"

Shitet nga: "Mjaltë & Kanellë & Farëzezë" 03 Mar 23:19 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

17 EUR

Komuna: Prishtinë
Prodhimet : Të tjera
"Mjaltë & Kanellë & Farëzezë"
Mjalti i përzier me kanellë dhe farëzezë, parandalon;
■ Sëmundjet e zemrës.
■ Bën rregullimin e sheqerit në gjak.
■ Ulë nivelin e kolesterolit LDL.
■ Ndihmon në sterilitet.
■ Ndalon dhimbjet menstruale.
■ Pickimin e insekteve.
■ Parandalon humbjen e flokeve.
■ Ndalon dhimbjet e stomakut.
■ Ndihmon tretjen.
■ Shton jetëgjatësian.
■ Ndalon infeksionet e lëkures.
■ Lufto Kanceri.
■ Jep energj trupit.
Porosit mund ti beni ne Viber : +3 77 45 517 744
Çmimi 17 EURO

------------------------------

Mjalti i përzier me kanellë është këndshëm dhe i ëmbël.
Fakte mbi Mjaltë & kanellë & farë zezë:
Është zbuluar se një përzierje e mjaltit me kanellë dhe farëzezë shëron shumë sëmundje. Shkencëtarët e sotëm theksojnë se mjalti si ilaç është shumë efektiv për të gjitha llojet e sëmundjeve.
Mjalti mund të përdoret nga të gjithë sepse është natyrale dhe pa efekte anësore.
Shkenca e sotme thotë se, edhe pse mjalti është i ëmbël, kur ajo është marrë në doza të drejtë si një ilaç, ajo nuk dëmton pacientët diabetik aspak. Hulumtim nga shkencëtarët perëndimore.
Te Sëmundjet të zemrës
■ Ajo zvogëlon kolesterolin dhe potencialisht mund të shpëtojë një nga sulmi në zemër.
■Gjithashtu, edhe në qoftë se ju tashmë e keni pasur një sulm, studimet tregojnë se përdorimi i mjaltit e mban shumë larg nga sulmet e ardhshëme.
■ Përdorimi i rregullt i mjaltit kanelle & farëzezë forcon zemrën.
■ Në Amerikë dhe Kanada, shtëpi të ndryshme pleqsh kanë trajtuar pacientët me sukses dhe kanë gjetur se si një arterie ne fleksibilitetin e tyre për zhbllokimin e venave; mjaltë me kanellë dhe farzezë si rigjallërimin arteriet dhe venat.
Artrit (Reumatizmi)
■ Perdorimi i vazhdushem i mjaltit me kanell dhe farzezë 2 herë në ditë mengjes dhe darke nga një lugë e mesme. Artriti kronik mund të shërohet.
■ Është konstatuar se kur mjekët trajtuar pacientët e tyre, ata zbuluan se brenda një jave (nga 200 njerëzit trajtohen në këtë mënyrë) praktikisht 73 pacientët janë çliruar plotësisht nga dhimbje, dhe brenda një muaji, shumica e të gjithë pacientët të cilët nuk mund të ecin ose të lëvizin përreth për shkak të artritit tani eci pa dhimbje.
Infeksionet e fshikëzës:
■ Merrni dy lugë çaji mjalt me kanelle dhe farzezë perdoreni mgjes dhe në dark. Ajo shkatërron mikrobet në fshikëz
Kolesteroli:
Dy lugë çaji mjaltë me kanellë dhe farzezë mëngjes esell për të ulur nivelin e kolesterolit në gjak me 10% brenda dy orësh. Si i përmendur më lartë për pacientët artrit,
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim