EXTREME/i7 4960X 6core/Gtx 980 4GB/480SSD/32GB Ram

Shitet nga: EF 30 Pri 12:57 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

1 900 EUR

Komuna: Prishtinë
Prodhimet : Lap Top/Notebook
Prodhuesi: Asus
Modeli: Core
Shitet extrem pc ne gjendje super te mire.

1. Case: Cooler Master Sniper
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811119194

2. Motherboard: Asus Rampage IV Black Edition
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813132053

3. Procesor: Intel Core i7-4960X Ivy Bridge-E 6-Core 3.6GHz 15mb Cache
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819116938

4. Ftohesi i procesorit :CORSAIR Hydro Series H80i High Performance Water/Liquid
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA32J3BU0188&cm_re=h80i-_-9SIA32J3BU0188-_-Product

5. Graphic Card: GeForce GTX 980 4GB
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814487068&cm_re=nvidia_980-_-14-487-068-_-Product

6. Ram: G.SKILL Ripjaws X Series 32GB (4 x 8GB)
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820231758

7a. Hard Drive 1: SanDisk Ultra II 2.5" 480GB SATA III SSD
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820173012&cm_re=sandisk_480gb-_-20-173-012-_-Product

7b. HardDrive 2: 1TB Wester Digital 7200rpm

8. Power Supply: CORSAIR CX750M Modular
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817139051&cm_re=corsiar_750-_-17-139-051-_-Product

9. DVD RW


Kush eshte i interesuar, le ti hulumtoj linkat, po ashtu reviewat per secilen paisje, sepse kompjuteri eshte ndere me te fortit aktual,
Procesori eshte 6 core, perderisa kta i7 4790k apo 6700k jan 4 Core, qe eshte shume dallim i madh, po ashtu ka Cache 15mb ndersa ata tjeret 8mb. veq procesori ka kushtuar rreth 1000 euro.
Kopjuteri eshte I testuar ne shumicen e programeve me te renda, 3dmax, After Effects, Premiere, Photoshop, Cinema 4D, etj, te gjitha punon super mire dhe renderon super shpejt.
Po ashtu I perkrah te gjitha lojrat deri me tani ne ULTRA HIGH settings dhe nuk bllokon as nje pike.
Une I kam provuar vet, Fallout 4, FIFA 15, PES 2016 ,Mad Max, Nba 2k16, Black ops 3, Battlefield Hardline, etj.
Kompjuteri vjen vetem shtepiza me kabullin e rrymes, dvi kabull, dhe maus e tastier te thjesht.
Nese keni nevoj, mund te postoj foto orgjinal te kompjuterit, ndersa fotot e paisjeve I keni neper linka per secilen me specifika te zgjeruara.
Cmimi fix 2000.

+37744410430 viber

Tags: apple iphone mac macbook asus acer gamer games deathadder razer Samsung sony gaming
Logitech cm psu gtx nvidia amd r9 r8 390 380x 280 280x 290 290x 970 960 ti titan
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim