Canon 1100d | Lens 18-55mm + Qanta + Memorie 8GB

Shitet nga: Ergyn 11 Jan 22:31 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

299 EUR   340 EUR

Komuna: Prishtinë
Prodhimet : Fotoaparate
Pershkrimi i produktit:

I përparuar, kompakt dhe i përballueshëm: hapat tuaj të parë në botën e fotografisë DSLR, të thjeshtuar nga Canon EOS 1100D.

Karakteristikat

Cilësi e shkëlqyer e imazhit me 12 megapiksel
Udhëzues, në ekran i tipareve
Krijues Automatik dhe Basic+
Rregjistrimi video HD
Ndjeshmëria ISO 100-6400
Sistemi AF i zonës së gjërë me 9 pika
Matja e ekspozimit iFCL me 63 zona
Ekran 6,8cm (2,7”), me 230.000 pika
Përdoreni me të gjitha lentat EF dhe EF-S
Hidhni hapin e parë


Rezolucioni 12 megapiksel
Kaloni në cilësinë e imazhit DSLR me një sensor të madhësisë APS-C 12 megapiksel. Një përpunues i imazhit DIGIC 4 14-bajt siguron rregjistrim të vazhdueshëm 3,2 kns dhe imazhe që janë mbushur me hollësi dhe sferë të toneve.

Udhëzues intuitiv, në ekran i tipareve
Udhëzuesi i tipareve i EOS 1100D siguron përshkrime të shumë prej funksioneve të kamerës, si dhe këshilla sesi t'i përdorni ato në fotografinë tuaj.

Modalitetet e thjeshtë për t'u përdorur Pamje dhe Basic+
Modalitetet Pamje të mbështetur te tema zgjedhin automatikisht cilësimet më të përshtatshëm të ekspozimit, fokusimit dhe drejtimit për subjektin që po fotografohet, ndërsa modaliteti Krijues Automatik shfaq funksione të rregullueshëm në një mënyrë të thjeshtë për t'u kuptuar. Me teknologjinë Basic + të Canon, pamja dhe ndjenja e këtyre modaliteteve automatikë thelbësorë mund të rregullohet me imtësi sipas llojimit të mjedisit dhe ndriçimit.

Modaliteti Film HD EOS
Rregjistrimi i videos mahnitëse HD me 25 ose 30kns, me kontrollin automatik të ekspozimit ju lë të lirë që të përqëndroheni te veprimi. Filmi mund të redaktohet në kompjuterin tuaj PC ose Mac ose të shihet drejtpërdrejt në një TV HD përmes lidhjes HDMI të kamerës.

Ndjeshmëria ISO 100-6400
Rregjistrimi në dritë të paktë pa blic është i mundshëm falë sferës së ndjeshmërisë ISO 100-6400 të EOS 1100D. Përpunuesi DIGIC 4 14-bajt i kamerës ndihmon të kontrollojë zhurmën dhe të ruajë cilësinë e imazhit.

Sistemi AF i zonës së gjërë me 9 pika
EOS 1100D fokusohet shpejt dhe saktësisht në subjektet e palëvizshëm dhe në lëvizje, falë nëntë pikave AF, të përhapura në të gjithë kuadrin. Një pikë qëndrore AF e tipit kryq është e ndjeshme si për vijat horizontale ashtu edhe vertikale.

Matja e ekspozimit iFCL me 63 zona
Matja e përparuar e ekspozimit iFCL e ndan një skenë në 63 zona përpara analizimit të saj për të gjetur kombinimin e përsosur të shpejtësisë së shkrehësit, aperturës dhe ISO.

Ekran..
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim