TV Box Android Quad Core 4x 1.2 GHz 8GB dy modele

Shitet nga: TV box 06 Pri 17:33 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

65 EUR

Komuna: Prishtinë
Prodhimet : Të tjera
Shes Android TV Box (te ri) i cili shendrron TV tuaj ne SMART TV. Janë dy modele me pamje të ndryshme dhe karakteristika komplet të njëjta.

Ka WIFI te integruar por mund te lidhet edhe permes LAN ne internet.
Mundeson shikimin e filmave, kanaleve sportive online (mund te gjinden filmat me te ri qe jane ne kinema). Mund te shiqohet YouTube dhe te gjitha programet qe gjinden ne Google Play Store.
Ka kyqje USB ku mund te lidhet hard disk i jashtem, mausi, tastatura apo vetem USB.

Android media player, lexon Flash Drive, External HDD dhe SD/MMC/MS card. Gjithashtu mbeshtet filmat ne HD, Blue Ray dhe 3D.
Gjithashtu mund te instalohen te gjitha programet qe gjinden ne Google Play Store (lojera etj) dhe aplikacionet e ndryshme si NETFLIX XBMC ,YOUTUBE, NETFLIX ,QQ, SKYPE etj.
Ka mundesi qe me kete pajisje te behen edhe abonime me IPTV por abonimi nuk përfshihet në çmim.
Mund te dirigjohet nga telefonat android permes telefonit.
 
 
Specifikimet teknike:
Sistemi operativ: Android 4.4
CPU: RK3128 Quad-Core ARM Cortex A7, 1.2GHz
GPU: ARM Mali-400MP2 GPU, support OpenGL ES1.1/2.0
RAM: DDR3 1GB
Memorja interne: 8GB (verejtje sistemi operativ e zen nje pjese te memorjes keshtu qe te lira jane diku rreth 6GB)
Memorja e jashtme: Mbeshtet Micro-SD card, deri ne 32GB
Network: 2.4GHz WiFi 802.11 b/g/n
Bluetooth: Mbeshtet BT4.0
Portet: 2 X USB Host
1 dalje X HDMI1.4
1 x Micro SD card (TF card)
1x SPDIF
1 x RJ45
1 X DC interface
100-240V, Output: 5V/2A
Digitroni: Mbeshtet digitron me IR / 2.4GHZ wireless air mouse/Remote controller
Dimenzionet: 120X120X28 mm
Pesha: rreth 150g
Pesha e komplet paketes: 450g
Ngjyra: e zeze
Flash Player: Mbeshtet Adobe Flash 11
Lojerat: Built-in 3D Accelerator. Mbeshtet lojerat ne 3D
Email : Gmail, POP3/SMTP/IMAP4.

Te perfshira ne paketim jane

▪ 1 Android TV Box
▪ 1 kabell HDMI
▪ 1 kabell AV
▪ 1 Adapter
▪ 1 Teledirgjiues
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim