Panasonic AGAF100

Shitet nga: gazi 08 Sht 12:04 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

3 499 EUR   4 699 EUR

Komuna: Prishtinë
Prodhimet : Video kamera
Në shitje kamera Panasonic ag-af 101 me objektiva dhe paisje tjera shtesë. Në paketë gjithashtu përfshihen katër objektiva, qanta Pelikan 1610, dy kartela 32gb Lexar SDHC high speed, dy bateria panasonic mbushësin, dritën LED që vendosët në kamerë, Adapter Nikon-MF4/3, adapter Leica-MF4/3, microfon panasonic me XLR kabel dhe me marrveshje shtesë mund të mirret edhe DSLR RIg për të. Kamera xhiron në rezolucion 1920x1080 HD video në 60i, 50i, 30p, 25p dhe 24p, si dhe nga 8fps deri më 60p / 50p me codekun e mirnjohur 24mb/s AVCHD mpeg 2 dhe ka dy slote për SD kartela. Përveç meritat estetike me një sensor të madh sikur sistemi i Fotoaparatave, AF101 ofron shumë karakteristika për të bërë videografi profesionale. Me këtë kamerë mund të xhirohen filmat, spotet, reklamat, ngjarjet, dasmat etj. Ka thellësi të konsiderushme të fotografisë 4 ND filtera formate të ndryshme të xhirimit(kompresime, NTSC/PAL etj) 2XLR me mundësi të inqizimit të audios në dolby 2.1 të licensuar, dhe mundësia e vendosjes së objektivave PL (filmik), Canon, Nikon, Micro 4/3, Contax etj që mundëson një gamë të gjërë të mundësive për xhirim.Sensorin e ka 17.3-13mm, ndërsa 22-16mm është sensori filmik te kamerat profesionale 2/3 sensori është 9.6-5.5mm keshtu që është i përafërt 76% me madhësin e sensorit në kamerë filmike por 2x më i madh se kamerave ENG dhe ka një cmim shum ekonomik dhe fotografi perfekte, posedon dalje HD SDI, HDMI, Usb Component etj gjë që e bën compatibile me gjitha montazhat lineare. një përshkrim të kameres mund ta gjeni ne:http://philipbloom.net/blog/japanaf101
Ne pakete përfshihen Objektivat:
Voightlander 25mm F / 0.95 objektiv jashzakonisht i përshtatshëm ne situata me dritë të ulët.
http://blog.mingthein.com/2012/08/16/review-the-voigtlander-250-95-mft/
Voightlander 35mm f 1.4
http://www.martinirwinphotography.com/reviews/voigtlnder-nokton-classic-35mm-f14-review
Zeiss 50mm f/1.4.
http://www.thephoblographer.com/2011/12/05/review-zeiss-50mm-f1-4-canon/#.Vo0acZMrJGw
Panasonic Lumix G Vario 14-140mm f/3.5-5.6 ASPH Poëer O.I.S.
http://naturalexposures.com/panasonic-lumix-14-140mm-lens-review/
1.https://www.youtube.com/watch?v=GmDFmTDu4oY 2.https://www.youtube.com/watch?v=uiEaOhnAqS4
3.https://www.youtube.com/watch?v=t-kaE4hlavA
Video spote: 1. https://www.youtube.com/watch?v=5vk1lvaQwcU 2.https://www.youtube.com/watch?v=IBLWcpMcNyw 3.https://www.youtube.com/watch?v=aQLrMoePT1E
ka edhe shum te tjera per qdo rast kontaktoni
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim