Fruti më fitimrues

Shitet nga: Besi 31 Tet 21:53 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

3 EUR   3 EUR

Komuna: Prishtinë
Pajisje : Lule dhe bimë
Goji- fruti që bën cudira

Emërtime të tjera: Lycium barbarum, wolfberry, gou qi zi, Fructus lycii
Kokrrat "Goji" rriten në rajonet me klimë subtropikale të Kinës si Tibet etj. Gjithashtu ato rriten edhe në Mongoli dhe bëjnë pjesë në familjen Solonaceae.
Kryesisht këto kokrra i gjejmë të thata dhe në ngjyrë të kuqe.
Kokrrat "Goji" janë përdorur nga mjekët në Kinë e Indi për mbi 6000 vjet për shume probleme me shëndetin:
Kokrrat "Goji" kanë shije të ëmbël dhe janë me ngjyrë të kuqe të errët. Këto fruta kanë efekte tejet shëruese për trupin. Ato bëjnë pjesë në kategorinë e ushqimeve më të shëndetshme në botë. Për mbi 2 mijë vjet, kinezët kanë përdorur kokrrat "goji" për vetë të mirat që sjell ky frut në organizëm. Përfitimi kryesor që kemi nga ky frut lidhet me jetëgjatësinë, pasi përmban shumë antioksidantë. E mbron plotësisht trupin nga radikalet e lira dhe mënjanon problemet me lodhjen.

Kokrrat "Goji" stimulojnë gjendrën e hipofizës, vecanërisht hormonin e rritjes. Avantazhet kryesore që lidhen më hormonin e rritjes janë, reduktimi i nivelit të yndyrës në trup,
tel/wibwr: +377424128

Konsumimi i përditshëm i kokrrave "Goji" frenon problemet qe vijnë si pasojë e ekspozimit ndaj ndotësve, radikalet e lira dhe reaksionet kimike dëmtojnë AND-në, e për pasojë sjellin mutacionin, sëmundjen e kancerit si dhe shkatërrimin e proceseve normale të funksionimit të qelizave. Këto kokrra ndihmojnë gjithashtu në dobësim, pasi e transformojnë ushqimin në energji. Këto kokrra reduktojnë efektet toksike të rrezatimit dhe kimioterapisë, si dhe ndihmojnë në luftën kundër kancerit të mushkërisë.

Kokrrat "Goji" përmirësojnë në mënyrë efektive funksionin seksual dhe rrisin nivelin e testosteronit. Është provuar të jenë një suplement i mirë për organizmin, pasi e mbron trupin nga sëmundja.

Gjithashtu këto korra këshillohen kundër tharjes së lëkurës, pasi kanë veçori antioksidative dhe terapeutikeE vërteta mbi kokrrat "Goji"

Kokrrat "Goji" janë përdorur për afro mbi 2 mijë vjet nga mjekësia tradicionale kineze. Sot është provuar se kokrrat "Goji" e ndihmojnë trupin e njeriut në shumë mënyra të ndryshme. Studimet kanë treguar se këto kokrra janë një burim i shkëlqyer i polisaharideve, të cilat janë të nevojshme për mbarëvajtjen dhe mbrojtjen e sistemit imunitar. Thuhet se kokrrat "Goji" janë superushqimi më i rëndësishëm dhe më i fuqishëm në treg, për vetë numrin e lartë të të mirave që sjellin në trupin e ..

Tel/wiber; 044424128
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim