KREM ME EKSTRAKTE KERMILLI KUNDER RRUDHAVE

Shitet nga: INFO MJEKSIA 03 Sht 10:13 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

10 EUR

Komuna: Prishtinë
KREM ME EKSTRAKTE KERMILLI KUNDER RRUDHAVE

10e +386 49-324-765

facebook INFO MJEKSIA

Mukusi i kërmillit, efikas kundër rrudhave
Krem nga kermilli (snail)
Jarga e kërmillit lufton pleqërinë
Ajo ka cilësitë unike për shkak se përmban në mënyrë krejtësisht natyrale komponentë
që janë përdorur prej vitesh për përgatitjen e kremrave për kujdesin e lëkurës si:
Kolagjeni, allontani, elastina, vitamina A, C, E, acidi glikolik, është një antibiotik
natyral me fuqi dezinfektuese. Eshtënjë nga substancat më të mira për trajtimin dhe
rigjenerimin e lëkurës, përmban antioksidantë në gjendje të ngadalësojnë procesin e
plakjes duke eliminuar radikalet e lira dhe përmbajtja e saj proteinike është e
rëndësishme për t'i dhënë lëkurës një jetë të shëndetshme, të re dhe të tonifikuar.
Estetika vjen para cdo gjeje, madje edhe kur bëhet fjalë për të vendosur jargën e kërmillit në fytyrë nuk sprapsemi.
Studiuesit kanë zbuluar se jarga e kërmillit të bënë mirë për lëkurën.

Faktikisht jarga e kërmillit ka kohë që tregtohet në tegjet e Amerikës latine dhe të Koresë së Jugut, si një
nga produktet më të mirë për lëkurën.

Studiuesit vetëm e konfirmojnë faktin se jarga e kërmillit të lëmon lëkurën, sepse fermerët kilian kanë që para vitit
2006 që e përdorin atë si krem për të mbajtur lëkur e butë dhe të lëmuar.

Që prej asaj kohe jarga ka gjetur përdorim që nga pastrimi i fytyrës nga pucrat dhe deri te trajtimet kundra djegies
së lëkurës.

Cilat janë përfitimet e kremit të kërmillit
Përdoret për të gjitha inflamacionet e lekures
zonat e kuqe,
Gërvishjet
Ngroh lëkurën
Largon carimin duke rrefulluar cdo problem
Kuron shenjat e dukshme në lëkurë.
Pastron zonën përflakur të akneve
Hidraton lëkurën
Redukton skuqje dhe ënjtjet e lekures
Redukton gungat në lëkur
Largon tersisht njollat e mbetura prej kohesh në lekur
I jep freski lëkurës brenda 24 orëve
Përdorimi : Për të aplikuar të përditshme në mënyrë të pastër lëkurën e
fytyrës . Masazh i dedikuar , krem në fytyrë derisa ai është i
zhytur plotësisht .
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim