VAJI I FARES SE ZEZE 100% NATYRAL

Shitet nga: INFO MJEKSIA 06 Krr 11:03 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

10 EUR

Komuna: Prishtinë
VAJI SHEVAJI I FARES SE ZEZE 100% NATYRAL TE NE ME SHUMiC DHE PAKIC

049-324-765 facebook INFO MJEKSIA
Përmes agjentëve tanë, produktet tona mund të blihen me porosi nga Shqipëria, Maqedonia,Mali i zi, Lugina e Preshevës dhe në tërë Europen dhe Botën per mes postes Allahu xh.sh. thote ne Kur’an:

“…dhe asaj i eshte dhene çdo send…” (En Neml, 23)

Ebu Hurejra {Allahu qoftë i kënaqur prej tij} thotë: Se i Dërguari i Allahut Muhamedi {paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi të} ka thënë: "Përdorni rregullisht këtë farë të zezë,{Habe Seude} sepse ajo përmban në vete ilaç për çdo sëmundje përveç vdekjes". Bukariu, 10/121; Muslimi, 2215

SHËNDETI MË I MIRË PËR NJËRIUN ËSHTË PRAKTIKIMI I KURANIT DHE SUNNETIT

Sëmundjet të cilat i shëron FARA E BEREQETIT (Fara e zezë)

1.* SHËRIMI I PROBLEMEVE TË ZEMRES: ,Merrni 1/2 lugë vaj të farës së zezë të përzier me ndonjë pije të nxehtë ,te pihet përdite në mëngjes kjo do të bëjë të zgjërohen venat & arteriet. Shmangni ushqimet me yndyrë.

2-* PËR SHËRIMIN E KOKË DHEMBJES: Ibnul Kajjimi në Librin e tij - Zadul Mead - Në pjesën speciale rreth Mjekësis Profetike ka thënë: ''Lyerja e kokës me vaj të kokrres së bereqetit (Vaj i farës së zezë) bën dobi të madhe kundër kokë dhembjes.

Mënyra e dytë: ''Lyerja e vendit të dhembjes së kokës duke fërkuar me vaj të kokërres së bereqetit (kokërres së zezë).

Mënyra e tretë: ''Përzihet lëngu (vaj) i kokërres së bereqetit me vaj ulliri dhe ky komponim pikohen në hundë nga dy pika.

3.* PËR SHËRIMIN E MIGRENES: Lyhet pjesa në të cilën ndihet dhimbje dy herë në ditë, dhe më pas pihet doza e këshilluar: Pesëmbëdhjetë minuta para mëngjesit dhe darkës, merret një lugë e vogël e vajit të farës së zezë dhe hidhet në një gotë të mbushur përgjysmë me ujë të ngrohur dhe më pas hidhet një lugë e madhe mjaltë (mjalti është mirë të jetë i kokrrës së zezë, apo çdo lloj mjalti tjetër). Mbasi përzihet mirë pihet kështu për çdo dite derisa të ndiheni mirë.

4.* DHIMBJA E SHPINES & DHIMBJE TE TJERA REUMATIKE: Ngroheni mesatarisht Vajin e Farës së Zezë dhe vendoseni intensivisht mbi zonën e dhimbjës.Gjithashu pi tre herë në ditë një lug kafeje (5ml) Vaj të Farës së zezë.
Shërimi do të arrihet brenda pak javëve.(Insha’Allah)

5.* CDO DHIMBJE MUSKULARE: Bëni masazh me vajin e farës së zezë në vendin përkatës.

6.* PËR SHËRIMIN E KOLLITJES & ASTMES: Fërkojeni kraharorin dhe shpinen me vajin e Farës së Zezë,dhe pini një lugë kafeje (5ml) vaji Farës Zezë në mëngjes,mesditë dhe natë..
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim