Banesat ne Buze te Detit ne Gjirin e Lalzit

Shitet nga: Agjencioni Prishtina City 30 Mar 10:43 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Numri i dhomave: 1
Sipërfaqe: 57 m2
Komuna: Prishtinë
Shiten Banesat ne Gjirin e Lalzit

Lokacioni: Buze detit afer Fshatit Hamalle. Rezorti eshte 30 minuta larg nga Aeroporti Nderkombetar Rinas (Tiran)

Siperfaqet:

- 41 m2

- 63 m2

- 38 m2

- 57 m2

- 34 m2

Faza e Pare: 5 Objekte 3 katshe me nga 20 Apartamente secila

Objektet perfundojn deri ne fund te vitit 2016.

Disa objekte brenda fazes se pare do te perfundojn dhe do te dorezohen dhe me heret deri ne fund te vitit 2015.

Posedojn:

- Lift

- Parking

- Uj 24 or

- Mirembatje te hymjes

- Pllaka porcellan

Detajet rreth Objektit:

- I menaxhuar plotësisht nga një operator ndërkombëtar turistik i njohur, Lalzit Bay Resort dhe Spa.do të sigurojë komoditet 5 yjesh, shërbime dhe luks të pakualifikuar, duke e bërë atë një nga destinacionet më të dëshirueshme turistike në Mesdheun Lindor.

Master Plani i fshatit turistik është projektuar nga arkitektët me famë ndërkombëtare WoodsBagot dhe do të ketë vetëm akomodim të klasit të parë dhe objekte të kohës së lirë të dizenjuara me përpikmëri duke përdorur materiale tradicionale dhe të qëndrueshme.

Të gjitha banesat do të ndërtohen me një fokus në cilësi të jashtëzakonshme dhe vëmendje në detaje.

Lalzit Bay Resort dhe Spa do të ofrojë specifikime të larta për vilat dhe apartamentet të cilat ofrojnë një strehë të mahnitshme dhe me çmimet më të arritshme në bregdetin e Mesdheut.

Ndërtesat dhe peizazhet në të gjithë resortin, kombinojnë thjeshtësinë dhe elegancën për të krijuar një vend të mrekullueshëm për pushime.

Banesat rezidenciale kanë linja të pastra gjeometrike të plotësuara edhe nga fasadat me xhama, ballkonet dhe tarracat, të cilat së bashku krijojnë një ekuilibër të përsosur mes jetesës së brendshme dhe të jashtme.

Me një fasadë mbresëlënëse prej 300 m plazh privat dhe duke zënë një sipërfaqe prej 200.000m2 (20hektarë)

Resorti turistik do të ndërtohet me një densitet të ulët prej vetëm 21% dhe ndërtesat do të jenë e ulëta me një lartësi maksimale prej 4 katesh drejt fundit të resortit.

Të gjitha banesat brenda fshatit turistik janë të rrethuara me kopshte të bukura, me pishina dhe me rrugë të izoluara për këmbësorë.

I gjithë trafiku i automjeteve do të drejtohet përgjatë rrugëve në kufijtë e Rezortit, duke minimizuar kështu ndikimin e tyre mbi banorët dhe mysafirët.

Tashmë një nga Rezortet më të kërkuara bregdetare në Shqipëri, Lalzit Bay Resort dhe Spa është një mundësi e jashtëzakonshme investimi për qiradhënie apo një zgjedhje e jetesës për ata që kërkojnë të blejnë një shtëpi pushimi.

- ..
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim