Hektar tok

Shitet nga: bashkim dervina 14 Shk 23:30 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Prishtinë
shitet toka ne fshatin TARAXHE komuna e vushtris 10 km prej vushtrie jan gjithsej 45 hektar e 32 ari esht tok private .. dokumentet gjinden ne kataster te vushtris toka daton prej vitit 1877 pron shqiptari deri me sot. po te njejtit trashegimtar te familjes. dervina .
jan dy hyrje per ne tok edhe nga vushtria per ne bukosh dhe ne taraxhe ruga esht e asfalltuar deri ne fshat ,ka lidhje edhe prej ruges drenas vushtri rug e asfalltuar ,
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim