Canon EOS 7D MK II Body DSLR Camera

Shitet nga: Jamiu Khalid 03 Tet 19:48 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

799 EUR

Komuna: Prizren
Prodhimet : Fotoaparate


Detalet
Për të përmbushur kërkesat e kapjen e subjekteve me shpejtësi të madhe, EOS 7D Mark II përmban një të ri 65-pikë të gjithë ndër-lloj AF sensor1 zhvilluar nga sistemi EOS-1D X-it AF për pin-mprehtë fokus dhe është larg nga grup i madh në çdo DSLR EOS kamera. Shpërndarja e gjerë e pikat AF ofron liri kompozicionale dhe ndjekja e saktë edhe për lëndët qendër off. Me një f / 2.8
në përputhje Qendra e saktësi të lartë të dyfishtë-kryq-lloj pikë AF që gjithashtu mbështet automatik në f / 8 dhe kushte të ulët të lehta jashtëzakonisht në ndjeshmëri eV -3, saktësinë patejkalueshëm duke u fokusuar në të gjitha kushtet e ndriçimit mund të arrihet, edhe nën dritën e hënës.

Specifikim
Kamera Lloji DSLR
Size Image Sensor Përafërsisht. 22.4 x 15.0 mm
Image Sensor CMOS Lloji
Piksela efikase Afërsisht. 20.20 Megapixels
ISO Ndjeshmëria ISO 100 - ISO 6400
Shutter Speed ​​1/8000 sek. për 30 sec.
Fokusim automatik Pika 65
Kamera Flash Po
Viewfinder Syri nivelit pentaprism
Kompensimi i ekspozimit +/- 5 ndalesa në 1 / 3- ose 1 / increments 2-stop
Gjatë ekspozimit Zhurma Reduktimi Po
Vazhdueshëm Speed ​​Maks. përafërsisht. 10.0 poza / sek.
Self Timer 10-sec. / 2-sec.
Video Rezoluta [Full HD]: 1920x1080; 59.94p / 50.00p / 29.97p / 25.00p / 24.00p / 23.98p
[HD]: 1280x720; 59.94p / 50.00p / 29.97p / 25.00p
[SD]: 640x480; 29.97p / 25.00p
Display Type pamje të qartë II LCD monitor me ngjyra TFT lëngshme kristal
Live View Po
Nuk i papërshkueshëm nga uji
NFC Asnjë
Lidhshmëria WiFi, GPS, USB
Storage Media SD / SDHC / SDXC
Battery Battery Pack LP-E6N / LP-E6 x1
Përmasat e produktit 148.6 x 112.4 x 78.2 mm
Pesha 910g
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim