Senzor i dridhjes per dere ose dritare

Shpallja e kompanisë. Shitet nga: www.blej24.com 19 Qer 10:37 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

31 EUR

Komuna: Prizren
Shërbimet : Video mbikqyrës dhe alarm
Ky senzor qe lidhet me c´do alarme egzistues, do te siguroni deren, dritaren para se me tentu hajni me thy sepse reagon sapo te kete tronditje. Ndishmerija mund te fiksohet.
Kodi i artikullit: 8408330

Me poshte gjeni pershkrimin per artikullin ne gjuhen angleze:
Product highlights
Innovative seismic sensor
Detects all types of breaking or levering open, etc.
Large detection range, up to 4m on wood
Alarm memory and tamper protection
Sensitivity adjustable
The Seismic alarm sensor reacts to seismic signals and vibrations. Vibrations such as those caused by attempts to break in are detected and reported to the alarm centre.
The sensor registers the vibration of the surface on which it is mounted. The best place to install the Seismic alarm sensor is on objects that are not to be moved (a safe, or other valuable objects) or penetrated (wooden doors, glass walls, plaster walls).
The detection diameter is up to 4 metres, depending on the material. Large wooden walls or window frontages can be protected with a single sensor. The patented frequency analysis detects the difference between knocks and penetrations. This protects the sensor from false alarms.
On the Seismic alarm sensor, you can choose between two sensitivity levels by means of a jumper. You can make fine adjustments to this setting with a sensitivity potentiometer.
An LED alarm memory is integrated in the Seismic alarm sensor. When the sensor triggers, the LED lights up. The alarm memory is not reset until the voltage supply is removed (1 second). The operating voltage is between 9 and 16 V DC. The Seismic alarm sensor is available in white (EM2000W) and brown (EM2000B).

Technical Data:
Item no.:EM2000W
EAN no.:4043158000870
Packing dimensions LxWxH:30x30x110 mm
Weight:0.04 kg
Voltage supply:9 -16 V
Power consumption:15 mA
Alarm contact:NC, 150 mA, 24V DC, 10 Ohm 1/4 P
Sensitivity:Adjustable
Temperature range:-20° to 60 °C
Dimensions (WxHxD):25x85x23 mm
Colour:White
Display:2-colour LED

__________________________________________________________________

SPECIALE!!
Artikujt ne vlere permbi 100euro, posta eshte gratis per te gjitha qytetet e Kosoves,
Nese porositni nje apo me shume artikuj me vlere permbi 100euro, posta eshte gratis!!
Nuk vlen per artikujt qe jane ne aksion (zbritje)
__________________________________________________________________

Artikujt tonë janë origjinal dhe të papërdorur!

Artikuj të ngjashëm mund të gjeni në web faqen tonë: www.b..
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim