''HAXHIJAHA'' MOTOKULTIVATORA LABIN PROGRESS

Shitet nga: HAXHIJAHA 14 Krr 09:35 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Rahovec
Makina : Traktorë
Motokultivator Super Special Green
Motori 4 taktësh diesel, 8-10KW, 3000 rr/min, ftohje me ajër
Ndezje me litar, opcionale gjysmë-automatike me çelës.
Ngjyra e gjelbër ose portokalli.
Friksioni, i thatë me një disk, me komandën përmes dorezës.
Ndërruesi i shpejtësisë: 6 shpejtësi, 4 përpara dhe 2 prapa.
Boshti i rrotave me diferencial, me mundësi blokimi dhe deblokimi të rrotave.
Frenat mekanike në të dy rrota, me funksion të ndarë ose të bashkëdyzuar përmes levave që ndodhen në dorezat për drejtim.
Shtysa ndihmëse: Boshti i shtysës së epërme me 3 shpejtësi 3000/1402/683 rrot/min. boshti i shtysës së kardanit me dy shpejtësi 892/542 rr/min. të gjitha të sinkronizuara.
Dorezat për drejtim: të përshtatshme në pozicione lartë e poshtë, si edhe në pozicione majtas – djathtas 180°.
Rrotat 6,50/80R12 (2 copë)
Mekanizmi i sigurimit: Motor-stop në momentin e humbjes së kontrollit në doreza për drejtim, motori fiket, ndalon aktivizimin e rrotofrezës gjatë vozitjes mbrapa.
Pesha e motokultivatorit me rrotofrezën është 245 kg.


PER INFORMATA SHTESE


e-mail.:info@haxhijaha.com
Tel.:029277305
mob.:044604843
telefonatat mund te behen nga ora 8-16 te Hene-Shtune

www.facebook.com/haxhijaha
www.haxhijaha.com
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim