''HAXHIJAHA'' TRAKTOR TAFE 4X4 5900DI

Shpallja e kompanisë. Shitet nga: HAXHIJAHA 08 Gsh 12:36 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Rahovec
Makina : Traktorë
DISTRIBUTOR EKSLUZIV PER KOSOVE

TAFE 5900 DI – 4WD
Motor Simpson S-433, TIII diesel 4 takt me injektim të drejtpërdrejtë, ftohje me ujë. Numri i cilindrave: 4 Vëllimi 3,33 litra. Diametri i cilindrave 91,44mm. Pistoni lëvizës 127mm. Filtri i ajrit me vaj. Ftohja me ujë nën trysni. Sistemi i ndezjes me nxemës në degën thithëse. Pompa injektuese lineare – MICO. Fuqia e Motorit 60KF (44KW) pranë 2300 rr/min.
Kupllungu dyshkallësh, i thatë. Friksioni i transmetimit 305mm, Friksioni i transmetimit të boshtit të konjeksionit (kardanit): 254mm.
Marrshi i shpejtësisë mekanik, me ingranazh rrëshqitës në anën hyrëse dhe me reduktor planetar në anën dalëse, që siguron 8 shpejësi përpara dhe 2 shpejtësi prapa.
Kardani. Diametri 35mm, i dhëmbëzuar me 6 dhëmb. Numri i rrotullimeve 540 rr/min, pranë 1790 rr/min.
Boshti i përparmë 4WD AG 65
Frenat e lyera në vaj.
Timoni hidrostatik.
Sistemi hidraulik, Pompa 3 cilindërshe MARK III. Kapaciteti 18 lit/min, pranë 540 rr/min. Pesha ngrehëse 2050kg.
Instalimi elektrik: Akumulator 12V80Ah, alternatori 36amp., ndezje me çelës elektromagnetike. Sigurimi përmes siguresës me ndërprerës neutral. Dy dritat kryesore punuese, dy drita parking, dy dritat pozicioni, nji far punues.
Rrotat: e përparame 9,5-24, të pasme 16,9-28
Parametrat: gjatësia 3590mm, gjerësia 2000mm lartësia 2450mm (deri në majën e skapamentit vertical), gjerësia mes boshteve 2030 pesha 2550kg. klirensi nën marsh 420mm.
Vëllimet: Rezervoari 70 litra, Shtrati i motorit 8,5 litra, Sistemi i ftohjes 10,5 litra, Sistemi hidraulik 45 litra, mekanizmi drejtues 1,9 litra. Filtri i ajrit 0,9 litr.
Pajisje standarde: blokada e diferencialit, baltëmbrojtëse katrore, skapamento vertikale, këmbëza e gasit, frenat e dorës për parkim, kutija e veglave, ndenjëse e varur në sustë, manomentri i orëve punuese, pajisje për përcjelljen e vajit, pajsije për përcjelljen e sistemit të temperaturës, pajisje për përcjelljen e naftit, Ampermetri, Indikatorë për bateri, sinjale majtas djathtas, kyqje në katër rrota, peshat e përparme, shufra e pasme.
Pajisje opcionale (sipas kërkesës). Korniza, peshat e përparme, Peshat e rrotave të pasme, çatie për diell, hidraulika ndihmëse, kompresori.e-mail.:info@haxhijaha.com
Tel.:029277305
mob.:044604843
telefonatat mund te behen nga ora 8-16 te Hene-Shtune

www.facebook.com/haxhijaha
www.haxhijaha.com
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim