SHITET 3.5 HEKTARË TOKË TURISTIKE NË DELLOC, THERA

Shitet nga: Inan Mahmuti 08 Jan 21:40 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

105 000 EUR

Adresa: Delloc
Sipërfaqe: 35000 m2
Për vendbanimin: Ujë, Tokë, Fushë, Pyll
Komuna: Therandë
Toka me sipërfaqe prej 3.5 hektarë mbi fshatin Delloc është e përshtatshme për turizëm dhe për kultivim të bimëve mjekësore organike. Përbri kësaj toke gjendet i ashtuquajturi Kroni i Mbretit, i cili për shumë vite njihet si ujë me veti shëruese. Përveç kësaj, brenda tokës gjenden edhe disa burime të tjera të ujit shumë të shëndetshëm. Lartësia mbidetare është 1464 m, pra pak më poshtë dhe shumë afër Gurit të Dellocit, i cili është destinacion i njohur për zhvillimin turistik. Gjatësia e kësaj toke përgjatë rrugës kryesore, që shpie drejt e te Guri i Dellocit, është 137 m. Bartja e pasurisë bëhet brenda ditës.
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim