MJALTI NGA FARA E ZEZE BOMB PER GJAKUN

Shitet nga: INFO MJEKSIA 15 Shk 10:53 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

30 EUR

Komuna: Vushtrri
MJALTI NGA FARA E ZEZE BOMB PER GJAKUN
==============================

facebook INFO MJEKSIA

Definicioni:
Mjalti Farave të Zeza është mjaltë natyral dhe organik ku aroma dhe shija e Farave të Zeza mund të zbulohen qartë.

Mjalti prodhohet nga bletët prej nektarit (lulave) të farave të bimës Nigella, pa e përzier me pluhurin e saj.

Mjalti i pastërt natyral ekstarktohet prej bletëve nga lulja e Qimnonit të zi, i pastër nga pluhuri i Qimnonit të zi.

Ai përmban të gjitha cilësitë e mira të Qimnonit të zi.

Kfaliteti i mjaltit të farave të zeza është i cilësisë më të lart.


Dobitë nga Mjalti i Farave të Zeza:
Problemet e kollitjes,
Forcon zemrën,
Pastron gjakun,
Stimulon mëlqinë,
Pastron e traktin urinar.
Vepron si diuretik,
Ndihmon në thyerrjen dhe largimin e gurrëve e sidomos shumë i dobishëm për largimin e gurrëve nga fshikëza e urinës.
Rregullon tensionin e gjakut
Hollon gjakun
Forcon Imunitetin brenda 3 dite
Liron edhe pastron zorrët
Kuron në mënyr përfekte zorrën e trash
Shton potencen
Forocon organet
Forcon dhëmbët dhe kuron mishin e tyre
Parandalon rënjen e flokëve
I jep ndriqim fytyrës
Rrit rrezistencen ndaj virusëve të ndryshëm gjatë katër stinëve
Largon djersitjen e tepërt
Ruan freskin e trurit
Zhvillon funsjonimin e tër sistemin nervor
I pa zavencueshëm për asma
Largon gëlbazën
Pastron edhe forocon mushkërit
Rregullon rrahjet e zemres
Forcon muskujt e zemres
Parandalon dhembjet e trupit sidomos të eshtrave etj...

Mjalta e luleve nga fara e zeze sipas shume mjekeve eshte bomb per gjakun dhe sistemin imunitare te njeriut.

Mënyra e përdorimit:
Një lugë e tretur në një gotë e gjysmë me ujë të vakët ose qumësht. Një orë para ushqimit ose tre orë pas.
Në Sahihun e Buhariut është shënuar që Ibn Abasi, r.a., ka cituar të Dërguarin e Allahut, salallahu alejhi ue selam, i cili ka thënë: “Shërimi gjendet në mes të përdorimit të shurupit të mjaltit, lëshimit të gjakut duke prerë lëkurën dhe kauterizimit me zjarr, por unë ia kam ndaluar kauterizimin umetit tim.”
Në këtë hadith, Pejgamberi, salallahu alejhi ue selam, i ka dhënë përparësi përdorimit të mjaltit si pastrues i rëndësishëm, si freskues i lehtë, mbi laksativët e hidhur.

I Dërguari i Allahut, salallahu alejhi ue selam, e kishte zakon të pinte mjaltë të tretur në ujë në lukth të thatë.
Ibn Maxhe ka shënuar një hadith të cilin e ka treguar Ebu Hurejre, r.a., ku tregohet se i Dërguari i Allahut, salallahu alejhi ue selam, ka thënë: “Kush ha m..
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim