Kompleksi DIJARI

Shpallja e kompanisë. Shitet nga: "DIJARI" sh.p.k 19 Dhj 08:15 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Numri i dhomave: 2
Sipërfaqe: 64 m2
Komuna: Vushtrri
KOMPLEKSI DIJARI , Vushtrri , Rr. "Haxhi Zeka"

-Kompleksi Dijari është i pajisur me Aktvendimin mbi Lejen Ndërtimore,

-Kompleksi Dijari është një kompleks urb-arkitektonik modern i projektuar me standarde evropiane dhe i cili ia shton kualitetin dhe humanitetin jetesës,

-Kompleksi Dijari përmban pjesën e banimit me mbi 350 banesa, Qendrën Tregtare, Garazhat, Çerdhe-Kopsht, objekt për edukim fetar, hapësirë gjelbrimi, këndin për lojra, rrymë dhe ujë 24 orë,

-Në Kompleksin Dijari vetëm 30% të shumës së banesës i paguani me rastin e kontraktimit, ndërsa 70% të shumës tjetër i paguani për 10 vite pa kamatë.

Janë 4 Tipe të banesave .
TIPI A (91.57 m2) - Përmban : Sallonin me kuzhinë dhe shpajzin (i cili ka hyrje nga kuzhina) , ballkonin , dy (2) dhoma gjumi , banjon dhe korridori.
TIPI B (91.34 m2) - Përmban : Sallonin me kuzhinë dhe ballkonin , dy (2) dhoma gjumi , banjon , shpajzin dhe korridori.
TIPI C (64 m2) - Përmban : Sallonin me kuzhinë dhe ballkonin , një (1) dhomë gjumi , banjon dhe korridorin.
Tipi D (78.64 m2) - Përmban : Sallonin me kuzhinë , ballkonin , dy (2) dhoma gjumi , banjon dhe korridorin.
BANESA EKSKLUZIVE - Përmban : Sallonin , kuzhinen , katër (4) dhoma të fjetjes (njëra me banjo) , korridorin , banjon e madhe , shpajzin , si dhe ballkonin rreth e rreth baneses .

CMIMET e banesave janë 590 euro m2 në 4 katet e para dhe 570 euro m2 nga kati 5 e deri në të 8-tin (Kjo vlerë është për ata blerës që bëjnë kontratë për 10 vite) .... Ndërsa për blerësin me KESH pare do te kete zbritje deri në 20 % më lirë .


VIBER: +377 44 / 176 176
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim