Punët më të mira nga shtëpia

Punët më të mira nga shtëpia

Puna është argëtuese, por ndonjëherë ju mund të dëshironi që të mund të përmbushni të gjitha detyrat tuaja profesionale nga rehatia e shtratit tuaj duke veshur tutat e juaja të preferuara. Në fakt, pozicionet me ekuilibër midis jetës dhe punës dhe fleksibiliteti  janë bërë gjithnjë e më të rëndësishme për profesionistët, sipas një studimi të ri nga LinkedIn. Që nga viti 2016, ka pasur një rritje prej 78 përqind të listave të vendeve të punës duke përmendur termin "fleksibilitet në vendin e punës", thotë eksperti I karrierës së LinkedIn, Bler Decembrele.

Ndërsa teknologjia është industria me shumicën e opsioneve, thotë Decembrele, ka mijëra punë që do t'ju lejojnë të fitoni para pa dalë nga shtëpia. Këtu, ne kemi rrumbullakuar disa nga profesionet tona të preferuara të punës nga shtëpia.

1. Tutor online

Ndihmoni studentët në një lëndë që keni zotëruar në shkollë të mesme ose kolegj (dhe aktualisht jeni në një mendje me, natyrisht). Kjo mund të konsistojë në ofrimin e ndihmës për detyrat e shtëpisë me video konferencë ose redaktimin e esesë së një studenti në Google Docs. Nëse keni kaluar ndonjë test standardizimi, si TOEFL, IELTS apo SAT, do ju vendos në nje avantazh marramendës sepse kërkesa për këta lloj tutorësh është shumë e lartë.

Kjo është një punë perfekte për njerëz që kërkojnë orë pune fleksibile por me një përvojë pak a shumë akademike.

Vendosni shpalljen tuaj në merrjep.com me titullin kërkoj punë dhe reklamojeni atë në rrjetet sociale që të keni më shumë vizibilitet.

2. Testues aplikacionesh apo lojërash

Testoni lojëra dhe aplikacione të reja për gabime apo bugs të mundshme. Juve do të ju dërgohet një version provë i një aplikacioni të ri, dhe ju do të keni mundësinë të evidentoni të metat e tij dhe ti raportoni ato. Sa më shumë gabime apo të meta gjeni, aq më shumë do të paguheni për to.

Kjo është një nga profesionet më modern dhe mund të bëhet lehtësisht nga shtëpia apo kudo pa pasur nevojë të mbylleni në zyre të mërzitshme.

Kjo është një punë e mirë për njerëzit me eksperiencë në teknologji, të cilët duan të punojnë nga shtëpia, dhe të shijojnë aplikacione të reja të pa provuar nga masa.

Pagesa për këto punë varion por zakonisht ju nuk paguheni për testime, por për sa më shumë gabime apo të meta që ju gjeni. Maksimumi i pagesës shkon deri tek 50 euro për një problem të cilin ju e evidentoni. Numri i testimeve varet nga koha dhe dispozicioni juaj.

3. Dado kafshësh

I doni kafshët dhe dëshironi një punë me orar fleksibil? Atëherë kjo është një punë për ju. Rri me kafshët e njerëzve tjerë, ushqej ato si dhe nxjerri që të ecin. Edhe pse qenushët apo kotelet shpesh mund të vijnë tek ju, mund t'ju kërkohet të shkoni në shtëpinë e pronarit të kafshëve shtëpiake për të bërë punën tuaj.

Ju mund të fitoni deri në 500 euro në muaj apo më shumë nga kjo punë, varësisht se sa klientë keni apo cilës kategori të shoqërisë i takojnë ata. Vendos shpalljen tuaj në MerrJep dhe shpërndaje në grupe të ndryshme të rrjeteve sociale.

4. Shërbim ndaj klientit

Nëse jeni person që nuk e keni problem komunikimin direkt me konsumatore, atëherë kjo punë është për ju. Shumë kompani e kanë marrë me seriozitet shërbimin ndaj klientit dhe janë të gatshëm të paguajnë mirë në këtë aspect. Shfleto në LinkedIn duke kërkuar me fjalët kyqe, në mënyrë që të gjeni mundësi të tilla.

Keni parasysh se ju duhet të njihni një apo më shumë gjuhë të huaja në mënyrë që të konsideroheni për një pozitë të tillë.

Punë tjera që mund të bëhen nga shtëpia janë; specialistë të rrjeteve sociale, dizajner grafik apo edhe libër-mbajtës në kontabilitet.

Shikoni gjitha pozitat e hapura këtu.

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione