Rrisni shitjet tani! Si të shisni më shumë pa investuar në uebsajt

Rrisni shitjet tani! Si të shisni më shumë pa investuar në uebsajt

Gjëja më e vështirë në biznes është të filloni.

Shumë njerëz që e quajnë veten milionerë në ditët e sotme nuk ishin asgjë më shumë sesa adoleshentë me ëndrra të mëdha.

Suksesi i tyre është provë që ju nuk duhet të merrni kredi të mëdha bankare në mënyrë që të krijoni një biznes të lulëzuar.

Prapëseprapë, të gjithë kanë nevojë për një vend për të filluar, pavarësisht sa e vështirë mund të jetë.

Sot shumë biznese zgjedhin që të shesin online duke përdorur uebsajte të ndryshme të cilat shërbejnë si vend-takim i shitësve dhe blerësve. Në këtë rast, ju do të hapni një dyqan online, brenda një platforme egzistuese, të cilën pastaj do të mund ta reklamoni postaj në rrjetet sociale.

Platformat e rrjeteve sociale si Facebook, Instagram apo Tëitter, ofrojnë mundësi ti panumërta të promovimit të produkteve të juaja. Në të kaluaren, para se të fillonit të shisni online deshej të zgjidhej një domain, sigurimi I hostingut, dizajni i uebsajtit si dhe optimizimi I tij. Fatmirësisht, sot ofrohen shumë platforma me anë të cilave na mundësohet të zhvillojmë aktivitetin tonë biznesor online.

Filloni të shisni në MerrJep

MerrJep është një nga uebfaqet më të klikuara në Kosovë sot, dhe për arsye të mira:

·         Më shumë se 80.000 vizita ditore në të gjitha shpalljet e sajtit.

·         Më shumë se 100 euro shitje ndodhin në MerrJep çdo minutë.

·         Përdoruesit e MerrJep janë gjithmonë të gatshëm të shpenzojnë.

Një aspekt tjetër pozitiv rreth kësaj platforme është se 95% e përdoruesve janë persona individual apo pronarë të bizneseve të vogla. MerrJep është qartazi një vend ku ndërmarrësit e rinjë mund të krijojnë një profit dhe sukses. Ju mund të filloni të shisni brenda një ore. Dhe përderisa listimi mund të marrë vetëm disa minuta, fitimet mund të jenë më të mëdha.

Çfarë të shisni?

Në ëeb ka një hapsirë tregu për gjithçka. Nëse nuk jeni të sigurtë se çfarë të shisni, hulumtoni në këto uebsajte dhe shikoni se çfarë produktesh shiten më shumë. Pavarësisht nëse merreni me shitjen e veturave, patundshmërisë apo gjërave tjera me vlerë, ju gjithmonë mund të gjeni njerëz të interesuar për produktet tuaja.

Përdorni rrjetet sociale

Pasi të keni krijuar shpalljen ne ndonjëren nga platformat online, ju mund të përdorni rrjetet sociale për ta ndarë atë me miq apo blerës potencial. Kjo mund të jetë një mënyrë shumë efektive për të promovuar produktet tuaja.

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione