Ofrohet biznesi restorani per shitje, Prishtine

Shitet nga: Fast Food Demolli 23 Maj 20:21 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Ofrohet biznesi për shitje (Fast Food Demolli)

Te dhenat rreth biznesit:
Biznesi Fast Food Demolli eshte biznes i cili ofron sherbime dhe produkte ne sektorin e pregaditjes së ushqimeve. Ofrohen ushqime te ndryshme, si:

-Gjellra,Fast Food, Skara, Dyner, Piceria, Pasta, Kafe dhe Pasticeri

Te gjitha pasijet per pregaditjen, mbajtjen, ruajtjen dhe servimin e ushqimeve jane funksionale dhe hyne poashtu ne çmim.

Te dhenat rreth lokalit
Lokali ka kapacitet për 150 vete. Lokali posedon poashtu ventilim (i sapo vendosur (3 muaj)) dhe mundesin per klimatizim. Ka nxemje qendrore.
Lokali gjendet ne Prishtine, ne rrugen Zenel Salihaj, afer shkolles Elena Gjika.

Te dhena rreth stafit aktual
Momentalisht biznezi perbehet nga nje staf prej 7 Punetoreve dhe pronari.
2 picamen dhe skarista + kuzhinier, si dhe 3 kamariera dhe nje pastruese.

Arsyeja e shitjes
Fast Food Demolli eshte nje biznes, i cili eshte rritur kontinual, si me klient, si me staff dhe poashtu me ofrimin e ushqimeve. Arsyeja e shitjes eshte, qe pronari i biznesit ka disa projekte tjera te cilet i menaxhon, nder to edhe prej zvicers, dhe mungon koha per menaxhimin e restoranit. Sektori i gastronomise kerkon nje perpikshmeri dhe fokusim te madhe, dhe poashtu te merr kohe shume, dhe pikerisht kjo kohe dhe fokusim i mungon pronarit, per shkak te projekteve te shumta.

Lokali funksionon dhe ka zhvilluar mekanizmat e automatizuar dhe poashtu klientel te rregullt. Potenciali eshe shum i madhe, pasi qe lokali posedon hapesire te madhe dhe vendi eshte shum i frekuentum.
Orari i punes eshte prej 7 deri 20 ora, poashtu te shtunen, ndersa te dielen ka qene dite pushimi dhe eshte mbyllur lokali.

Klientela jone perbehet nga banore te lagjes, nxenes dhe arsimtar, punetore te ndryshem te cilet punojn ne rrethine, punonjes te shumte te ministrive dhe institucione ne rrethin, Bashkesia Islame si dhe punonjes te shumte te Call-Center-ve.

Poashtu prej 1 Dhjetor 2018 rritet potenciali i klienteve masiv, pasi qe ne 3 kate sipër restoranit, pikerisht ne te njejtin objekt, fillon veprimtarin nje Call Center gjermane e cila fillon me 100 punetor, ku ajo kompani planifikon te rritet deri ne 150 Persona.

Biznesi ofrohet ne shitje komplet me tere inventarin.
Presim vetem oferta serioze.
Per me shume informata lajmerohuni ne kete numer:
044 721 463 (prej ores 8 deri 14 dhe pastaj pas ores 18)

Fotografite i gjeni ne kete link: https://tinyurl.com/y7ptoppk

Jemi te hapur edhe per ndrrime me banes, truall apo makin.

Fast Food Demolli
+38344721463
Leaflet
Në fillim