Shitet SIGURIA.com

Shitet nga: Muhamet 13 Sht 16:20 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

30 000 EUR

Komuna: Prishtinë
Siguria.com paraqet domain nje-fjalesh qe perkon me sektorin e sigurimeve.

Domaini eshte i pershtatshem per kompani ekzistuese qe merret me shitjen e polisave te sigurimit, qofte ne Shqiperi apo Kosove.

Pak info per tregun shqip-foles te sigurimeve:

- Treg prej 5 milion banore ne Shqiperi dhe Kosove,
- Treg me qarkullim vjetor prej 170 milion euro ne vit. (Burimi: Banka Qendrore e Kosoves, Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare ne Shqiperi)
- Tregu i sigurimeve ne Shqiperi dhe Kosove ka rritje te vazhdueshme.


Vecorite:
- Emri i domainit e tregon edhe aktivitetin.
- Domain nje-fjalesh, dhe qe mbahet lehte ne mend – i shkelqyeshem per marketing ne tv, radio, dhe gazeta.
- Ju jep prezence te pa-konkurrence ne median online.
- Ju ben te mundshme shitjen e polisave edhe permes internetit, gje qe ju pozicionon ne trend me kompanite nderkombetare.

Imagjinoni sa mund te jete perfitimi i kompanise tuaj nese beni marketing me kete domain – nje rritje qofte edhe per 1% e pjesemarrjes ne tregun shqip-foles perkthehet ne 1.7 milion euro te hyra shtese.

Sa per reference, domaini Insurance.com eshte shitur per 35.6 milion dollare ne vitin 2010.

Cmimi i shitjes per kete Premium Domain eshte 30 000 euro.
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim