Makina te reja per Akullore sasia e limituar

3 200 EUR

Shitet nga: Zeqir 09 Pri 14:08 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Komuna
Prizren
Makinë e Re per Akullore

Fuqia maksimale: 2.0 kw (1.7 kw për prodhimin akull dhe 0.3kw për ftohje në enë)

Makina ka ftohje në cilinder 16 litra.

Me tre valvula apo leva me dy shije dhe një mikes (e perzier ose e kombinume)

Makina është e kontrolluar nga një mikrokoordinator.

Ka 2 kompresorë të markave nga Italia: Aspera

Operimi dhe kontrolla e makinës nga tabela digjitale

Ekrani digjital tregon:

Ngurtësia e akullores ,pastrimi, temperatura e akullores ne enë etj,

2 enë frigorifer rreth (2 x 7L) dhe ftohje ne cilinder.

Të dhëna teknike:

R404A ( jo-toksike)

Sistemi i valvulave Danfoss ( prodhues i njohur Danez per prodhimin e valvulave )

Rrymë monofazë; 220V / 50Hz

Fuqia maksimale : 2,0 Kw (ice: 1.7 kë ftohjes Beck: 0.3kw)

Prodhimi: max. 18-25 litra / hr.

Dimensionet : 518X740X780mm
Pesha neto: 108.Kg

Pasi që kjo makine ka 2 kompresora dhe ka një program nate për ftohjen e vazhdueshëm të enes dhe cilindrit te ngrirjes. Kjo është e rëndësishme për të vazhduar shitjen e akulllores ne ditën tjetër pa pasur nevojë per te pastruar makinen, shumë makina nuk ofrojnë këtë opsion.

Shume makina tjera kanë vetëm një ftohje . Kjo do të thotë se akullorja diten tjeter nuk është në gjendje të ngrënshme.

Përveç kësaj, kjo makinë ka një kontroll të nivelit automatike me paralajmërim , audio kur mungon akullorja ( qumshti ) ne enë , gjë qe ndikon ne ruajtjen e cilindrave ftohes.

Pjesë rezerve posedojm cdo here

Makina eshte shume e lehte per perdorim dhe mirembajtje

Makina është importim Gjerman, për të cilen japim garancion një vit.

Përfaqesues i kompanisë për Kosovë Z.Zogu

Ketu ne linkun e meposhtem mund ta shikoni shitjen ne BE. http://gastrozogu.se/produkt-kategori/mjukglassmaskiner/
Leaflet
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione