Publikuar: Korr 20 2022 12:19

Shpallje pune nga Sidi Education FERIZAJ

Publikuar: Korr 20 12:19
Shikime: 78
Sidi Education FERIZAJ shpall konkurs për këto vende pune:

Mësimdhënës/se të gjuhës angleze – 3 vende të lira
Mësimdhënës/se të gjuhës gjermane – 2 vende të lira
Mësimdhënës/se të gjuhë frenge – 1 vend i lirë
Mësimdhënës/se për mësim plotësues – 1 vend i lirë
Mësimdhënës/se të matematikës – 1 vend i lirë
Asistente administrative – 2 vende të lira

Sidi Education Kosovë
Qendra e gjuhëve të huaja Sidi Education FERIZAJ
Sidi Education Kosovë në kuadër të Sidi Group është rrjeti më i madh i shkollave për Gjuhë të huaja dhe aftësim në rajon, si në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni.
Ndër të tjera Sidi Education është Distributor i autorizuar i Shtëpive botuese me renome botërore për tekstet e gjuhëve të huaja.

Pozita: Mësimdhënës/se

Përgjegjësitë dhe Detyrat:

• Të ketë aftësi të shkëlqyera komunikative, prezantuese si dhe të jetë kreativ/e;
• Njohës shumë i mire i gjuhës në mënyrë që të jetë i gatshëm të bëhet edhe examiner për provimet ndëkombëtare që i zhvillon Sidi Education.
• Të praktikojë mësimdhënien me format dhe materialet më moderne në klasat e digjitalizuara të cilat i ofron vetë Sidi Education.
• Të planifikojë zhvillimin e orës mësimore dhe të krijoj ambient të përshtatshëm për zhvillimin dhe mbarvajtjen e procesit mësimor sipas planprogrameve nga metodat dhe materialet që i ofron vetë Sidi Education.
• Të bëjë vlerësimin e orës mësimore, vlerësimin e mësimnxënies si dhe të praktikojë format tjera vlerësuese të parapara për arritjen me sukses të kandidatëve në nivelet e dëshiruara.
• Të jetë bashkëpunues/e, me stafin, kolegët dhe grupet – kandidatët.
• Të rregullojë oraret sipas kërkesave dhe nevojave të Qendrës dhe Kandidatëve.
• Të jetë i/e gatshëm/e për aftësim më të lartë profesional falas në trajnimet dhe seminaret që organizon Sidi Education brenda dhe jashtë vendit.

Profili i kandidatit/es:
• Të ketë mbaruar arsimin e lartë universitar në profilin përkatës.
• Të ketë experience pune
• Aftësi shumë të mira kompjuterike
• Aftësi shumë të mira komunikimi
• Aftësi shumë të mira analitike
Kandidati-ja NUK penalizohet nëse është i/e punësuar dhe ushtron profesionin e njejtë në ndonjë Shkollë publike.Pozita: Asistente administrative

Përgjegjësitë dhe Detyrat:

• Pranimi i klientëve dhe vizitorëve në qendër;
• Orientimi i klientëve dhe vizitorëve, informimi i nevojshëm;
• Pranimi i telefonatave, postës elektronike dhe drejtimi i tyre në mënyrë efikase;
• Përgjegjëse për kryerjen e detyrave të ndryshme administrative;
• Sipas kërkesës dhe nevojës kryen edhe punë të tjera që ndërlidhen me vendin e punës;
-Aranzhon invertarin e udhëtimeve dhe rezervimet e Menaxhmentit;
-E gatshme për udhëtime zyrtare brenda dhe jashtë vendit në kuadër të punës


Profili i kandidatit/es:
• E motivuar, ambicioze dhe energjike;
• E aftë dhe e gatshme të punojë në ekip dhe nën presion;
• Aftësi të shkëlqyera komunikative dhe prezantuese;
• Njohuri të shkëlqyera të Microsoft Office me theks të vacantë në Exel;
• Njohje e gjuhës Angleze obligative në komunikim, shkrim dhe lexim minimum Niveli B1;
• Njohja e gjuhëve të tjera si ajo Gjermane, Franceze, Italiane apo edhe gjuhëve tjera është e mirëseardhur dhe konsiderohet si kualifikim shtesë;
• Të ketë të përfunduar Fakultetin e Administratës Publike, Ekonomik apo në fusha të ngjashme;

Si të aplikoni:
Konkursi është i hapur prej dates 19/07/2022 deri më 31/07/2022.
Intervista do të zhvillohet në dy faza ndërsa përzgjedhja do të behet pas fazes së dytë.
Kandidatët e përzgjedhur për Intervisten njoftuese duhet të paraqiten në Zyret e Sidi Education.

Të gjithë të interesuarit që duan të jenë pjesë e kompanisë Sidi Education Kosovë ju ftojmë të i dërgoni CV-të tuaja së bashku me një foto në e-mail adresën [email protected] si dhe për informata shtesë mund të kontaktoni në nr. +38343999911.


Suksese!
Sidi Education – Sidi Group

nëse kjo shpallje prish Rregullat e Publikimit ose Tregti e sigurtë
78
+38343999911

Adresa:

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione