Pajisje për Servisim REBALL

Shitet nga: Lulzim Islami 20 Sht 20:59 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Nuk i ke të gjitha paratë? Ne të japim pjesën që të mungon!
Aplikoni tani >
Çmimi:

700 EUR

Komuna: Prishtinë
Shes Pajisjen për riparimin e procesoreve SVGA (kartelë grafike) te laptopëve, LED, LCD TV si dhe PlayStation me të gjitha pajisjet percjellese si: sferat për procesor "Soldering BALL" 0.350mm, 0.450mm, 0.500mm, 0.760mm si dhe shabllonë "Stencil" me përmbi 700 lloje të modeleve të ndryshme të llaptopit. Gjithashtu edhe Shabllonë"Stencil" për PLAYSTATIONetj.
Pajisja eshte origjinale nese hulumtoni ne web do e gjeni se cfare dua te them pasi do te mesoni per shume pajisje me kete emer te firmes por qe jan falco dhe do deshtoni me pune.
Main Features:

1.ACHI IR6500 BGA Rework station is the original product developed on the basis of dark infrared technology, the temperature ups quicker and
steadily,which can let the desoldering process finish about only 5 minutes.And this infrared BGA rework station can protect your eyes efficiently
when you are in SMD rework.

2.ACHI IR6500 infrared reworking station can repair lagest chip size about 65*65mm ,it is designed mainly for laptop motherboards, desktop
computer motherboards, industrial computer boards,switches, XBOX and other game consoles, graphics cards and other large circuit board BGA
rework., shield and other repair and welding fields.

3.ACHI IR6500 BGA Rework Station's innovative designs,effective solution to general of infrared rework station vulnerable to the impact of air
flow. Will lead an inaccurate of temperature control.Maximum temperature up to 400. Can easily deal with lead-free soldering rework.

4.ACHI IR6500 BGA Rework Station can set up 8 rising temperature segments and 8 constant temperature segments to control. It can save 10
groups of temperature curves at one time.

5.ACHI IR6500 can be connected to a computer to be controlled more conveniently with a built-in PC RS232 serial port and proprietary Software
attached to it programmable.

6.ACHI IR6500 Infrared BGA Rework Station can easily rework the variety of CPU's seat, all kinds of shielding enclosures,replacement ofvarious components slot rework.

7.ACHI IR6500 sensitive temperature measurement sensor to obtain an accurate and instantaneous temperature reading and monitoring.

8.ACHI IR6500 BGA rework station the technology of closed-loop temperature control ensures accurate temperature process and even heat

distribution.

9.ACHI IR6500 BGA Machine overall system integration Design, Rework station more integrated workbench area occupied by smaller, Didn't
mixed and disorderly
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim