Filloj sezoni i ri i Qumështit të Bletës

Shitet nga: Info Mjeksia 02 Gush 12:55 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Vushtrri
Filloj sezoni i ri i Qumështit të Bletës
Te interesuarit te kontaktojne në: 045-536-404
🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️
Efektet kuruese te Qumeshtit te bletes : *Ka efekt qetësues dhe çlodhës, ul nivelin e hormoneve tiroidian
*Ndihmon zhvillimin, rritjen.
*Stimulon gjëndrat seksuale, ndihmon prodhimin e vezoreve, ndihmon në mbajtjen e shtatzënisë duke rritur nivelin e progesteronit në gjak.
*Rrit nivelin e testosteronit në gjak duke ndihmuar në problemet e potencës mashkullore.
*Stimulon gjëndrat mbiveshkore. *Ndihmon në sëmundje si artriti ose lodhja kronike.
*Ul zmadhimin e prostatës, ka të njëjtin efekt si hormonet femërore.
*Normalizon punën e testikujve.
*Ndihmon në funksionimin e mëlçisë dhe sëmundjet e saj, hepatite, rigjeneron strukturën e mëlçisë.
*Ka efekt antiinflamator (si paracetamoli, advil).
*Pastron organizmin nga toksina. *Ndihmon funksionimin e veshkave.
*Rrit jetëgjatësinë e njerëzve duke ruajtur “rininë” e enëve të gjakut.
*Zgjeron enët e gjakut.
*Ndihmon në uljen e kolesterolit dhe triglicerideve.
*Rrit imunitetin.
*Ndihmon në formimin e rruazave të kuqe të gjakut, këshillohet në anemi.
*Ndihmon në mikrohemoragji.
*Në lëkurë, rregullon prodhimin e yndyrës. *Përdoret në kozmetikë, sepse ndihmon në pastrimin dhe rinimin e lëkurës.
*Përdoret si agjent antibakterial dhe antivirusal lokal për probleme të ndryshme të lëkurës.
*Tek fëmijët e sapolindur ndihmon në rritjen në peshë.
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim