-Aparat Kunder Lagështires-Mykut -Vllagut"🔵🔴⚫️✔️

1 EUR

Shitet nga: Bekimi Sot 13:59 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Prodhimet
Lodra

shes Aporatin e Heq Lageshtinë ,Vllagën ,Mykun. ne Menyr shum te Sigurt , "Aporati asht Prodhim Zvicrran i Vitit 2018 teknologjis se re .Aporati Posedon Libren - CD - 2 vite Garancjon i Ri i Heq 10 L - Lageshti ,Vllagë,Myk ne Ditë Aporati mund te perdoret edhe si Klim ne Stinen e Dimrit nxen Kurse Veres e freskon Ajrin ,Mund te perdoret per tharjen e Ngjyres ,Hibercukit, Gletit mallterit ,nese naj cev e rrejdh uj Aporati e ter meniher Dyshemen , Aporati asht Profesjonal , Hargjimet e energjis 200 wat.

MYKU dhe KËRPUDHAT në shtëpinë tuaj – shkaktarët modernë të sëmundjeve
Duke i pasur parasysh shirat e shumtë, kërpudhat dhe myku rrezikojnë shumë. Bash sikur poleni, mund të shkaktojnë simptoma të cilat i shkakton alergjia dhe mund të shndërrohen në astmë.
fare nuk janë të vetëdijshëm për dëmin që shkaktojnë kërpudhat dhe myku në ambientin e tyre.
Myku mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore. Ai mund të gjendet në shtëpi
Myku rritet nga lëshimi i sporeve. Këto janë shumë të vogla për t’u parë me sy të lirë, kështu që për fat të keq ne i thithim ato në mushkëritë tona. Ne gjithashtu jemi në kontakt me mykun nëpërmjet lëkurës sonë. Për shembull, ju mund të prekni një sipërfaqe që ka myk dhe më pas prekni fytyrën tuaj ose një plagë të hapur, ku mund të merrni myk brenda trupit tuaj.
Shenjat më të zakonshme të një sëmundje myku:
Ndjesi shpimi gjilpërash, mpirje
Ndjesia sikur shpoheni nga gjilpëra pasi jeni në gjumë është shenjë e një sëmundje myku.
Depresion
Shtëpitë e lagura gjithashtu kanë një efekt mbi njerëzit që jetojnë në to dhe në disponimin e tyre. Stresi psikologjik
Probleme të frymëmarrjes
Disa nga shenjat më së shpeshti të raportuara të një sëmundje myku janë vështirësitë me frymëmarrjen, të cilat përfshijnë “astmë, rinitit alergjik, aspergilozën alergjike bronkopneumonare, sinuzit dhe pneumoni.”

Probleme me tretjen e ushqimit
Vjellje, diarre, dhimbje stomaku, dhe mungesa e oreksit janë disa nga shenjat e një sëmundjeje të mundshme myku.

Sy të ndjeshëm dhe dhimbje koke
Skuqje në syve, irritimi mund të jetë e lidhur me sëmundje myku. Disa njerëz janë të ndjeshëm ndaj mykut, janë alergjikë.

Disa nga simptomat më të pazakonta
…ose shenja të një sëmundje myku janë etja e tepruar, nevoja për të urinuar shpesh, shtim në peshë, marramendje, ose një shije metalike në gojën tuaj.
Leaflet
Në fillim