Prona në shitje

Shitet nga: Ismet 25 Dhj 19:16 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

200 EUR

Numri i dhomave: 6
Adresa: Klinë
Sipërfaqe: 240 m2
Numri i kateve: Kati përdhes të lartë
Ngrohje: Qendrore
Komuna: Artanë
PRONA NË SHITJE

Shitën afro 20 hektarë tokë e gjitha me një vend!, vend ideal për jetesë, tokë e punueshme e kualitetit të mirë. Prona ka ujë, mal, kullosë si dhe infrastrukturë të kompletuar.
Prona gjendet në Komunën e Klinës në fshatin Jashanicë, aty ka edhe një shtëpi të bukur me nxemje qendrore dhe pjesë tjera përcjellëse si: stallë, garazhe, puse me uji të pijshëm, uji me rënie të lirë, rrjet të ujit nga ujësjellësi i qytetit, rrymë, rrugë pra komplet infrastrukturën. Vetëm 5 minuta larg pronës, është shkolla dhe ambulanca e fshatit. Ka dyqan, rrugë të asfaltuar, dhe fqinjë shumë të sjellshëm.
Prona është e rrethuar me gardh, nga njëra anë kufizohet me një përroskë uji i cili rrjedh deri në muajin korrik. Prona përbehet nga arat e punuara, luadhe dhe mal. E tërë pasuria është pronë shqiptare, posedojmë të gjitha dokumentet Kadastrale, përkthimi i së cilës mund të bëhet brenda dy javësh! Çmimi shumë i volitshëm 200 euro për ari - kuptohet sipas marrëveshjes dypalëshe.
Presim blerës serioz, blerës potencial, të cilët do të jenë me fat për vlerat që posedon prona dhe vendi. Vendi është shumë i përshtatshëm për banim dhe jetë të qetë.
Për më shumë informata tel: 044 180 112 dhe 0041 76 427 53 42 si dhe E-Maili: mbislimi@gmx.ch
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim