Lopë Holandeze, Franceze, Gjermane dhe raca tjera të lopëve në shitje

Po kërkoni të filloni një fermë familjare, apo jeni fermer dhe po kërkoni të blini një lopë? Ne kemi larshmëri të gjerë lopësh të disa nga racave më të njohura.


Në këtë kategori ju mund të gjeni shpallje për lopë qumështore, lopë të zezë, lopë të kuqe, lopë holandeze, lopë franceze, lopë zi e bardhë gjermane dhe më shumë.

Sot 10:15 ,

lop me viq

1 250 EUR

Sot 06:41 ,

lop me viq

1 250 EUR

Dje 17:07 ,

Lop me viq

1 750 EUR

Dje 10:22 ,

Lop me viq

1 450 EUR

11 Maj 13:54 ,

Lop qumshtore

1 300 EUR

11 Maj 11:34 ,

Lop bars

950 EUR

11 Maj 11:30 ,

Lop

980 EUR

11 Maj 11:30 ,

Lop

630 EUR

10 Maj 21:21 ,

U shitt

880 EUR

10 Maj 21:21 ,

U shitt

2 EUR Price Reduced

09 Maj 20:26 ,

U shitt

1 350 EUR

09 Maj 20:26 ,

U shitt

880 EUR

09 Maj 10:22 ,

lop me viq

1 350 EUR

Lopët janë një pjesë shumë e rëndësishme e kompanive të cilat prodhojnë mish dhe qumësht dhe përdoren për prodhimin e qumështit dhe mishit. Qumështi i lopëve përdoret gjithashtu edhe në prodhimin e djathit, gjizës dhe kosit.


Nëse jeni të interesuar të shtoni një lopë në fermën apo ndërmarrjen tuaj bujqësore dhe merreni me prodhimtarinë e qumështit apo mishit, më poshtë mund të shihni se cilat janë racat e lopëve që mund t'i gjeni në MerrJep.com.


Shitja e lopëve


MerrJep.com ofron një gamë të gjerë të lopëve për shitje. Të gjitha lopët që i shini të postuara në faqen tonë janë të postuara direkt nga pronarët e tyre, gjë që e bënë shumë të sigurt blerjen e lopëve.


Gjatë kërkimit tuaj për lopë në shitje ju mund të hasni në raca të ndryshme të lopëve përfshirë lopë Holandeze, Franceze, Gjermane, lopë zi e bardhë, lopë e zezë, e kuqe dhe më shumë.


Si të zgjidhni racën e duhur të lopëve?


Nëse po shfletoni faqen tonë dhe ende nuk keni vendosur se cila nga racat e lopëve duhet të jetë zgjedhja juaj, tashmë ju jeni në vendin e duhur.


Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar lopë qumështore për qumësht apo lopë për mish këto janë racat e lopëve për secilën nga nevojat.


Lopë qumështore - Nëse jeni duke kërkuar lopë për qumësht ju mund të zgjidhni nga racat e lopëve qumështore dhe ndihmojnë në prodhimin e qumështit si raca Frizisi Holandez, raca zi e bardhë Gjermane, raca Frizisi Anglez, Frizisi Francez, raca kuq e bardhë Holandeze, raca e kuqe Daneze etj.


Lopë për prodhimin e mishit - Ndërsa nëse jeni duke kërkuar lopë për prodhimin e mishit, atëherë racat e lopëve Bushë, Simental, dhe gjedhi i bardhë Slloven janë disa nga racat e nevojshme për prodhimtari mishi që ju duhet t'i konsideroni për t'i pasur në fermën.


Analizoni çmimet, shikoni fotot, zgjidhni veprimtarinë dhe bisedoni me shitësit për të zgjedhur lopën që i përshtatet veprimtarive tuaja të prodhimit.
Kërkime të ngjashme

lop lopa Lop lop ne shitje lop Lop Lop Lop Lop lop

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione