Zgjidhjet për kërkim

Gjeni më shumë rezultate duke përdorur *

Për shembull, shkruani *karrige* për të shikuar të gjitha shpalljet në të cilat fraza karrige është pjesë e fillimit, mesit apo fundit të një fjale, si për shembull karrige e kuzhinës apo karriget. Përdorni lirisht yllin (*) nëse dyshoni për gabime të mundshme drejtëshkrimore. Keni parasysh se ylli (*) nuk mund të përdoret në mes të fjalës.

Zgjeroni kërkimin e juaja me OSE

Për shembull, shkruani Mercedes OSE BMW që të fitoni rezultate nga të dy prodhuesit njëkohësish.

Hiqni rezultatet e padëshiruara me JO

Për shembull, shkruani Nokia JO N70 që të shikoni të gjitha shpalljet për Nokia, me përjashtim të modelit N70.

Gjeni rezultatet e sakta me "

Për shembull, shkruani "Mercedes E320" dhe vetëm rezultatet që përmbajnë saktësisht këtë frazë do të shfaqen si rezultate kërkimi. Me këtë metodë ju përjashtoni të gjtiha shpalljet e parëndësishme.

Këshilla të tjera:

  • Nuk ka rëndësi nëse ju përdorni shkronja të vogla ose të mëdha gjatë kërkimit.
  • Shumica e shpalljeve janë të postuara në alfabetin latin. Për rezultate më të mira shkruani fjalët kyçe në këtë sistem të shkrimit.
  • Të gjitha fjalët kyçe që shkruani duhet të jenë në përputhje me titullin,tekstin ose përshkrimin e një shpalljeje në mënyrë që të shfaqen rezultate të kërkimit.
Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione