Veturë e vogël
Sedan
Hatchback
Univerzal
Kupe
Kаbriolet
SUV
Minivan

Punësim jashtë vendit - Oferta për kontrata pune në Gjermani, Kroaci, Suedi dhe vende të tjera Europiane

Po kërkoni mundësi pune jashtë vendit? Ka shumë oferta pune për punësim jashtë vendit që mund të sigurojnë një eksperiencë të re dhe emocionuese.

Në qoftë nëse jeni të interesuar për kontrata pune në Gjermani, punë në Angli, punë në Kroaci ose për viza pune në shtete të tjera, në MerrJep mund të gjeni shumë oferta pune për ata që kërkojnë punë jashtë Kosovës.

Viza pune për punësim jashtë vendit


Nëse po kërkoni për mundësi punësimi me viza pune në Zvicërr, viza pune në Finland ose për njoftime pune jashtë vendit, ju tashmë jeni në vendin e duhur. Në këtë kategori ju mund të gjeni mijëra shpallje për punësim jashtë vendit duke filluar nga vendet fqinje në shpalljet për punë në Tetovë, Tiranë e deri tek shtetet Europiane si Zvicrra, Gjermania, Norvegjia, Sllovenia, Finlanda dhe më shumë.

Për të gjetur punë jashtë vendit mjafton të shkruani në kutinë e kërkimit shtetin ku dëshironi të punoni si: “punë në Suedi”, “punë në Londër”, “punë në Austri”, “punë në Norvegji”, apo “punë në Slloveni” dhe të shihni shpallje pune që përshtaten me profesionin tuaj apo me interesat tuaja të kërkimit.

Profesionet më të kërkuara për punë jashtë vendit


Nëse jeni kërkim të shpalljeve për punë në Mal të Zi, Budva, Ulqin apo vendeve të tjera për një jetesë më të mirë, ka disa profesione që do t’ju integrojnë më lehtë në synimin tuaj për mundësi punësimi jashtë vendit. Një nga opsionet më të njohura për fillim më të lehtë është punësimi sezonal në Gjermani, punësimi në Zvicërr dhe Gjermani në bujqësi, etj.

Pozitat më të kërkuara për punësim sezonal në Gjermani përfshijnë shërbimin në hotel, restorante, fabrika dhe bare. Gjermania ka një treg të madh të punës në këto sektore dhe ofron paga të mira për punëtorët me përvojë.

Përveç sektorit të hotelerisë në oferta pune jashtë vendit edhe industritë si ndërtimtaria, shëndetësia, transporti, automotiva dhe shumë të tjerë vazhdimisht kërkojnë punëtorë të kualifikuar për pozitat përkatëse.Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione